Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowym rozporządzeniem dotyczącym rehabilitacji leczniczej. Projekt jest już dostępny do konsultacji publicznych i można go opiniować do końca października. Jakie zmiany szykują eksperci?
Zmiany w fizjoterapii coraz bliżej
Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia dotyczący świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (MZ 1575). Dokument można już znaleźć na stronie Rządowego Centrum Legislacji, a konsultacje publiczne potrwają do 30 października. Projekt powstał we współpracy z ekspertami z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.
Celem konsultacji jest uwzględnienie potrzeb społeczeństwa oraz doprecyzowanie przepisów, zanim zostaną wprowadzone na stałe. Ministerstwo zachęca do składania uwag i opinii, aby nowe zasady były jak najlepiej dopasowane do oczekiwań.
Rehabilitacja „po raku” przywraca dobre życie
– Należy podkreślić, że projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (MZ 1575), nie jest obowiązującym aktem prawnym, a jego ostateczny kształt jest zależny od opinii uzyskanych w trakcie konsultacji publicznych – wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia.
Dziś briefing o zmianach w rehabilitacji
Dzisiaj o 14:30 odbędzie się briefing prasowy, na którym głos zabiorą: Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Rafał Sapuła. Tematem spotkania będzie aktualna sytuacja w polskiej rehabilitacji i planowane zmiany, które mogą mocno wpłynąć na system.
Rehabilitacja lecznicza – NFZ konsultuje zmiany
Polscy lekarze i fizjoterapeuci z niepokojem patrzą na nadchodzące zmiany w rehabilitacji, zwłaszcza tej domowej. W związku z wykrytymi nieprawidłowościami u niektórych świadczeniodawców, Ministerstwo Zdrowia i NFZ postanowiły wprowadzić nowe zasady dotyczące świadczeń fizjoterapii domowej. To właśnie te zmiany budzą spore obawy wśród podmiotów realizujących domową rehabilitację – obawiają się one bowiem, że nowe przepisy mogą sprawić, że stracą możliwość dalszej pracy z pacjentami w ich domach. Z kolei dla wielu pacjentów rehabilitacja w domu, to jedyna szansa na powrót do zdrowia, a jej ograniczenie może utrudnić ich leczenie.
Rehabilitacja lecznicza ZUS – kiedy można z niej skorzystać?
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS