Anonsujemy, zapraszamy, polecamy…
„Pasja nie ma wieku”
Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zaprasza seniorów na cykl spotkań „Pasja nie ma wieku”. W ich ramach przewidziane są warsztaty rękodzieła, zajęcia kulinarne, plastyczne, wycieczki, wspólne wyjścia od kina, teatru i wiele innych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, 22 października, o godz. 12 w Hucie Kultury (ul. Targowa 9). Dodatkowe informacje – tel. 82 568 60 55.
Koncert – „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu czyli San Remo na bis”
25 października br. o godz. 19.00 w Chełmskim Domu Kultury zaplanowano koncert „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu czyli San Remo na bis”. Na scenie wystąpi ok. 50 osób – soliści, chór, orkiestra oraz tancerki. Gwarantowane ponad 2 godziny wspaniałych doznań muzycznych i wizualnych. Organizatorzy zapraszają widzów na magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – odtworzona będzie atmosfera najsłynniejszych koncertów w San Remo. Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando”, „Felicità”, „Miserere”, „Parole, parole”, z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore” (ten utwór też zabrzmi podczas koncertu). Bilety od 145 zł.
Międzynarodowy konkurs wokalny im. Stanisława Jopka
Chełmski Dom Kultury wraz z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” zaprasza do udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. Konkurs organizowany jest w cyklu dwuletnim, w czterech kategoriach wiekowych: pierwszy etap obejmuje przesłuchania w ponad 40 miastach Polski, a także zagranicznych ośrodkach. W jury konkursu, w jego pierwszym etapie, zasiadają autorytety życia kulturalnego z danego terenu: profesorowie uczelni wyższych, popularyzatorzy kultury polskiej, artyści wywodzący się z poszczególnych województw. Drugi etap planowany jest w ośmiu makroregionach. W jury trzeciego etapu, który odbędzie się w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” w Karolinie/Otrębusach znajdą się osobistości ze świata kultury, artyści polskich scen, dziennikarze oraz przedstawiciele zespołu „Mazowsze”. W organizację konkursu włącza się zawsze córka jego patrona – Anna Maria Jopek, która towarzyszy uczestnikom podczas przesłuchań i Gali Finałowej. Oprócz nagród finansowych, organizatorzy przewidują także wiele nagród specjalnych. Laureaci konkursu prezentują swoje wykonania utworów „Mazowsza” podczas Gali Finałowej w kostiumach zespołu, z towarzyszeniem orkiestry, chóru i baletu. Rejestracji uczestników można dokonać na stronie www.mazowsze.waw.pl (także tutaj regulamin konkursu). Szczegółowych informacji udziela koordynatorka regionalna konkursu Mariola Piędzia, mail: [email protected]; [email protected], tel. 606 711 927. Formularz rejestracji: https://mazowsze.waw.pl/konkurs-wokalny. Termin zgłoszeń do I etapu w Chełmie: do 26 października br., termin przesłuchań: 27 października br., godz. 15.00 w Chełmskim Domu Kultury.
Promocja tomu poetyckiego Teresy Pyc
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 28 października o godz. 17.00 na promocję tomiku poetyckiego „Po cichu” Teresy Pyc. Wydarzenie zaplanowano w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki i Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”.
Teresa Pyc jest filolożką rusycystką z wykształcenia, nauczycielką, instruktorką teatralną, reżyserką inscenizacji, znakomitą recytatorką. Nagradzana w przeglądach teatrów amatorskich i licznych konkursach literackich. Przez wiele lat była jurorką licznych konkursów poetyckich i recytatorskich. Od 2004 r. należy do Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Nakładem Wydawnictwa TAWA ukazały się trzy tomiki poetyckie Teresy Pyc. Po czternastu latach poetka zdecydowała się na wydanie czwartego tomu utworów lirycznych.
Promocja tomiku poezji „Szepty”
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 29 października br. (wtorek) o godz. 17.00 na promocję tomiku poezji „Szepty” Urszuli Katarzyny Bydlińskiej. Spotkanie z autorką uświetni koncert Acustic River oraz Marka Miszczuka. Podczas wydarzenia będzie można zakupić książkę poetycką U. Bydlińskiej i uzyskać dedykację z autografem. Na spotkanie wstęp wolny.
Urszula Katarzyna Bydlińska hobbystycznie zajmuje się malarstwem olejnym oraz akwarelą. Poetycko zadebiutowała w okresie studiów na łamach tygodnika „Angora” utworem „Biedronka”. Pierwszy zbiór wierszy pt. „Otulam się Tobą” ukazał się jednak znacznie później w 2022 r., natomiast w 2023 r. wydała drugi tomik poezji „Zabłądziłam”. Poetka jest laureatką kilkunastu nagród i wyróżnień artystycznych.
Stand up – Piotrek Szumowski
29 października br. o godz. 19.00 w Chełmskim Domu Kultury stand up „WAGABUNDA” Piotrka Szumowskiego: „470 dni. Tyle zajęło mi okrążenie świata. 61 dni dłużej niż poprzednio. Pewno dlatego, że tym razem byłem z żoną. Ona się zawsze spóźnia i gramoli. (Będę musiał o tym jakoś wspomnieć.) O wielu rzeczach muszę wspomnieć. 70 minut monologu + supporty – chyba wystarczy. Chociaż, nie wiem. To będzie mój pierwszy solowy program od lat. Czuje, że ludzie mają sporo oczekiwań: obecne monologi mają łącznie kilkadziesiąt milionów wyświetleń na YT, do tego zrobiłem największe wywiady w kraju i robię stand-up od kilkunastu lat. Pozostaje trzymać kciuki, że nic się nie zmieni. (Skąd się wzięło powiedzenie trzymać kciuki? Sprawdzę później). Jedno jest pewne, ten wieczór to będzie prawdziwa komediowa podróż. Przygoda. Wagabunda. Zapraszam, Piotrek Szumowski”. Bilety po 80 zł. Występ dla osób powyżej 18. roku życia ( między 16. a 18. rokiem życia z pisemnym pozwoleniem od rodziców).
Chełmskie Zaduszki Literackie
Kawiarenka Literacka Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie zaprasza na „Chełmskie Zaduszki Literackie”. Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie poezji i działalności Kazimierza Andrzeja Jaworskiego – wyjątkowej postaci, której wpływ na literaturę chełmską, a nawet ogólnopolską, trudno przecenić. Spotkanie zaplanowano 4 listopada br. o godz. 16.00 (Biblioteka Pedagogiczna, ul. H. Wieniawskiego 15). Do udziału w spotkaniu zaproszono dwóch kontynuatorów dzieła wydawniczego KAJ-a: Henryka Radeja i Waldemara Taurogińskiego. Będzie też słowo o „Kamenie”, „Kresach Literackich” i „Egerii”, a opowieści i anegdot dotyczących życia literackiego dawnego i współczesnego Chełma goście wysłuchają przy domowym cieście, kawie i herbacie. W czasie trwania Zaduszek Literackich wybrzemiewać będą utwory Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych numerów pism literackich Chełma, a kolekcjonerzy i czytelnicy będą mieć okazję nabycia niektórych numerów „Egerii”. Dobra atmosfera gwarantowana.
Spotkanie autorskie z Moniką Tadrą
Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza 7 listopada br. o godz. 16.00 na spotkanie z Moniką Tadrą. Spotkanie połączone jest z promocją dwóch książek pisarki pt. „To nie nasza wina” i „Niewysłuchani” (będzie możliwość nabycia książek wraz z autografem).
Monika Tadra – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych z rachunkowości. Od 2020 r. prowadzi stronę internetową www.swiatspotkan.pl, gdzie zamieszcza zapisy rozmów z osobami takimi jak Katarzyna Karpowicz, Agata Tuszyńska, Justyna Dąbrowska, Joanna Heidtman, Marcin Kydryński czy Mikołaj Grynberg. Wierzy w moc słowa oraz sens podejmowania trudnych, ważnych społecznie tematów, a największe zainteresowanie wzbudza w niej człowiek. Lubi literaturę faktu, szczególnie, gdy towarzyszy jej kawa na łonie natury i wędrówki z aparatem fotograficznym w ręku. „To nie nasza wina” – książka jest zapisem rozmów autorki z jedenastoma osobami, które wychowywały się w domach dziecka. „Niewysłuchani” – M. Tadra zebrała trzynaście opowieści o bólu, żalu i gniewie, a przede wszystkim poczuciu winy. To pozycja nie tylko dla tych, którzy kogoś stracili, a lektura dla każdego, kto pragnie nauczyć się słuchać – a nie raz okazało się, że jedna szczera rozmowa uratowała czyjeś życie. (opr. mo)
Repertuar Kina Zorza (wszystkie seanse przy ul. Strażackiej)
21 października, poniedziałek
18:00 Drużyna A(A)
20:30 Kulej. Dwie strony medalu
22 października, wtorek
14:00 Ozi: Głos deszczowego lasu
16:00 Ozi: Głos deszczowego lasu
18:00 Kulej. Dwie strony medalu
20:45 Drużyna A(A)
23 października, środa
14:00 Ozi: Głos deszczowego lasu
16:00 Ozi: Głos deszczowego lasu
18:00 Drużyna A(A)
20:30 Kulej. Dwie strony medalu
24 października, czwartek
14:00 Ozi: Głos deszczowego lasu
16:00 Ozi: Głos deszczowego lasu
18:00 Kulej. Dwie strony medalu
20:45 Drużyna A(A)
25 października, piątek
14:00 Dziki robot
16:00 Dziki robot
18:00 Kulej. Dwie strony medalu
20:45 Terrifier 3
26 października, sobota
11:00 Dziki robot
13:00 Dziki robot
15:00 Megalopolis
17:45 Kulej. Dwie strony medalu
20:30 Terrifier 3
27 października, niedziela
11:00 Dziki robot
13:00 Dziki robot
15:00 Kulej. Dwie strony medalu
17:45 Megalopolis
20:30 Terrifier 3
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS