A A+ A++

Mamy październik, a rekrutacje przedświąteczne szukają. Zaczyna już teraz przemysł, zwłaszcza branża spożywcza. Trzeba wyprodukować żywność. Potem ruszy branżą logistyczna. Trzeba rozwieźć produkty. Pojawia się zapotrzebowanie na kurierów, pracowników magazynowych, spedytorów, a także pracowników sklepów internetowych, głównie do obsługi klienta. Później handel stacjonarny, to już jest koniec listopada początek grudnia, to jest czas promocji, gdy pracowników potrzeba jest więcej. W tym okresie są też dodatkowe oferty pracy i dorobienia sobie w restauracjach i firmach cateringowych, bo organizowane są przedświąteczne spotkania, pracownicze i nie tylko – opisuje w rozmowie z RMF FM Mateusz Żydek z Instytutu Badawczego Randstad.

Na koniec pojawią się rekrutacje śnieżynek i mikołajów, czyli osób, które wcielą się w te postaci, będą miały kontakt z dziećmi i mają do tego kwalifikacje. W newralgicznym okresie przedświątecznym to może być nawet stawka rzędu kilkuset złotych za godzinę pracy – dodaje ekspert. 

Ile można zarobić?

Eksperci podkreślają, że stawki za pracę sezonową przed świętami Bożego Narodzenia lekko wzrosły, tak jak zmieniły się praca minimalna i stawki minimalne. 

Mówimy tutaj o wzroście około dziesięciu procent. Mówimy tutaj raczej o stawkach zaczynających się od minimalnych stawek godzinowych określonych przez ustawę. Można liczyć też na bonusy i dodatki. W dużych aglomeracjach stawki są wyższe o około siedmiu do dziesięciu procent – opisuje Mateusz Żydek.


Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO 13 milionów wzrosła liczba katolików na świecie
Następny artykułTrwa budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 wraz z wiaduktem