Najpopularniejszy chatbot na świecie, czyli ChatGPT, jest nieustannie rozwijany przez OpenAI – uwidacznia się to nie tylko w bardziej zaawansowanych dużych modelach językowych (LLM), które leżą u jego podstaw, ale również w dostępie do usługi na popularnych systemach operacyjnych. Pod koniec czerwca 2024 roku wszyscy użytkownicy tego rozwiązania mogli skorzystać z aplikacji na macOS, a już teraz zostaje ona wprowadzona na system Windows – choć nie dla wszystkich.
ChatGPT wkracza do kolejnego systemu operacyjnego. Zgodnie z zapowiedzią OpenAI: po macOS przyszedł czas na Windowsa. Na ten moment obowiązują pewne ograniczenia, gdyż mamy do czynienia z wersją testową.
ChatGPT dostępny niemal dla wszystkich użytkowników macOS. Aplikacja dla Windowsa jeszcze w 2024 roku
Wprowadzenie aplikacji ChatGPT na system operacyjny Windows (wymagana do działania jest edycja Windows 10 od kompilacji 17763.0 wzwyż) zajęło trochę czasu, ale tak jak w przypadku systemu macOS: aktualnie możemy liczyć na wersję testową, która jest dostępna wyłącznie dla osób opłacających abonament oraz dla firm i kont edukacyjnych. Do końca 2024 roku ma się pojawić pełna odsłona i zapewne będą z niej mogli skorzystać wszyscy użytkownicy. Po instalacji omawianej aplikacji możemy wywołać usługę skrótem klawiszowym Alt + Spacja. Możliwości zasadniczo nie będą odbiegały od tego, do czego mamy dostęp w przeglądarkowej odsłonie tego rozwiązania od OpenAI.
ChatGPT pozwoli każdemu generować obrazy za darmo. Użytkownicy spotkają się jednak ze sporymi limitami
Do chatbota możemy wysyłać obsługiwane pliki do analizy, prosić go o tworzenie wykresów, a także generować obrazy poprzez model DALL-E 3. Oczywiście będziemy w stanie również wybrać konkretny model, z którego zechcemy korzystać. Aktualnie opłacający subskrypcję użytkownicy mają wczesny dostęp do OpenAI o1 – ten wariant ma więcej “myśleć”, zanim wygeneruje nam odpowiedź, co może pomóc w udzielaniu poprawnych wyjaśnień, ale także w rozwiązywaniu bardziej złożonych problemów. Jeśli ktoś jest zainteresowany korzystaniem z aplikacji ChatGPT na systemie Windows już teraz, to może się skierować w stronę darmowych projektów dostępnych na platformie GitHub (tych nie brakuje, a często oferują większą funkcjonalność).
Źródło: OpenAI
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS