A A+ A++

puchar tymbarku 000
Spotkanie przebiegało w atmosferze dobrej zabawy, dużej dawki śmiechu i… rapu. Drużna dziewczyn z Brzegu poprosiła Tymoteusza Puchacza o zarapowanie hymnu Pucharu Tymbarku. / Foto: PZPN

OGŁOSZENIE


puchar tymbarku 001
W przyszłym roku kolejne dzieci będą mogły zawalczyć o spełnienie piłkarskich marzeń i grę na PGE Narodowym, kibicowanie podczas meczu reprezentacji czy spotkanie z reprezentacją Polski.
Foto: PZPN

W czerwcu przed meczem towarzyskim Polska-Turcja zwyciężyli na PGE Narodowym, aby spełnić swoje marzenia i spotkać się z piłkarzami reprezentacji Polski. Zwyciężczynie i zwycięzcy XXIV edycji Pucharu Tymbarku ponownie przyjechali do Warszawy, aby kibicować Polakom w meczu z Portugalią oraz zadać ważne dla nich pytania do Lewandowskiego, Zielińskiego, Zalewskiego i Puchacza.

 Spotkanie z reprezentacją Polski mężczyzn, finał na PGE Narodowym oraz kibicowanie podczas meczu kadry – to najważniejsze nagrody czekające na zwycięzców największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – Pucharu Tymbarku. Zwyciężczynie i zwycięzcy XXIV edycji turnieju odebrali swoją nagrodę w czasie zgrupowania kadry w ramach Ligi Narodów.
– „Pytania dzieci zawsze zaskakują. To unikalna i zarezerwowana dla nich cecha. One mogą zapytać o wszystko i piłkarze na każde pytanie odpowiedzą. Z jednej strony było dużo śmiechu, a z drugiej usłyszeliśmy bardzo mądre słowa Roberta Lewandowskiego, który zapytany został o to, jak radzić sobie z hejtem” – mówił Daniel Karaś, manager ds. CSR Grupy Maspex.

Lewandowski i Zieliński radzą młodym adeptom piłki nożnej

– „Hejt to ciężki temat. Myślę, że nie tylko dla mnie, ale i dla każdego z nas. Mam nadzieję, że jeszcze się z tym nie spotkaliście, a jeśli coś takiego się wydarzy, to przede wszystkim musicie złapać duży dystans. Powinniście zawsze wierzyć, że najważniejsze jest to, co myślicie wy oraz wasi najbliżsi, rodzina, a nie osoby, które nie mają żadnego wpływu na wasze życie. Nie znają was i nie wiedzą, jak sytuacja wygląda od środka. Każda negatywna opinia czy hejt zdarza się wyłącznie w internecie. Nigdy w życiu prywatnym nie spotkałem się z hejtem. Musicie zatem też ograniczyć to, co jest online, od tego, co jest w rzeczywistości. Rzeczywistość to prawdziwe życie, a online jest czymś wymyślonym. Nie bierzcie nigdy do siebie tego, co dzieje się w internecie. Miejcie do tego jak największy dystans i starajcie się tego nie przeglądać. Jeżeli się przejmujecie, to spróbujcie z kimś na ten temat porozmawiać, bo to naprawdę wam pomoże” – mówił kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Na pytanie, dlaczego warto brać udział w inicjatywach, takich jak Puchar Tymbarku, odpowiedział Piotr Zieliński, który w przeszłości miał okazję uczestniczyć w tych rozgrywkach. – „Puchar Tymbarku to turniej, który rozwija młodych zawodników. Będąc w waszym wieku, czekałem z niecierpliwością na wszystkie turnieje. Puchar Tymbarku był jednym z tych najlepszych. Dobrze wspominam ten czas. To był pierwszy taki turniej, w którym grałem. Na pewno udział w tego typu rozgrywkach rozwija. Cieszcie się graniem, czerpcie z tego radość i na pewno wyniesiecie dużo korzyści z tego” – mówił Zieliński.

Rozśpiewane spotkanie!

 Spotkanie przebiegało w atmosferze dobrej zabawy, dużej dawki śmiechu i… rapu. Drużna dziewczyn z Brzegu poprosiła Tymoteusza Puchacza o zarapowanie hymnu Pucharu Tymbarku. – „Myślę, że dla tych dzieci to super sprawa i bardzo motywująca rzecz. To było miłe spotkanie, zarówno dla nich, jak i dla nas. Kiedy dziewczyny poprosiły mnie o zarapowanie hymnu, przestraszyłem się, że chodzi im o hymn narodowy” mówił Tymoteusz Puchacz. – „Pamiętam, gdy sam grałem w tym turnieju i rozegrałem mnóstwo meczów. Wspomnienia są super, bo to był mój pierwszy większy turniej i tak medialne wydarzenie. Później podobną otoczkę miały tylko młodzieżowe mistrzostwa Polski z Lechem Poznań oraz mistrzostwa Europy… To są wspomnienia, które pamięta się do końca życia! Myślę, że dzieciaki również do końca życia będą pamiętały o grze w Pucharze Tymbarku, a za kilka lat mogą dołączyć do nas. Trzymam kciuki, żeby wyrośli tu nowy Lewandowski, Zalewski i Urbański” – dodał.
Po spotkaniu uczennice z Brzegu odwdzięczyły się zawodnikowi i również dla niego zaśpiewały piosenkę, do której same wymyśliły tekst.

puchar tymbarku 002
W największym w Europie turnieju piłkarskim dla dzieci mogą wziąć udział drużyny dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (roczniki 2017 i 2018), U-10 (roczniki 2015 i 2016) oraz U-12 (roczniki 2013 i 2014).
Foto: PZPN

Nicola Zalewski został natomiast zapytany, czym kierował się, wybierając reprezentację Polski. Zawodni AS Roma odpowiedział, że po prostu czuje się Polakiem i nie wyobrażał sobie innego scenariusza oraz… zażartował, że nie otrzymał oferty gry w reprezentacji Włoch. Uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie, nr 381 w Warszawie, nr 7 w Lesznie oraz nr 6 w Brzegu byli zachwyceni spotkaniem z reprezentantami Polski oraz ich otwartością i szczerością w odpowiedziach. Po części ze zdjęciami grupowymi i pytaniami uczestnicy mogli indywidualnie podejść do każdego zawodnika i zamienić z nimi kilka zdań oraz zebrać autografy na koszulkach reprezentacyjnych.

Dzień wcześniej uczennice i uczniowie wzięli udział w treningu pod okiem selekcjonerki reprezentacji U-15 kobiet, Katarzyny Barlewicz, a wieczorem zasiedli na trybunach PGE Narodowego, aby kibicować reprezentantom Polski w meczu z Portugalią. Wszystkie te aktywności zostały zrealizowane w ramach nagrody głównej XXIV edycji Pucharu Tymbarku.

Kolejne drużyny mają szansę spełnić marzenia!

W przyszłym roku kolejne dzieci będą mogły zawalczyć o spełnienie piłkarskich marzeń i grę na PGE Narodowym, kibicowanie podczas meczu reprezentacji czy spotkanie z reprezentacją Polski. Obecnie trwają zapisy drużyn do XXV edycji Pucharu Tymbarku – wystarczy wejść na stronę turnieju (www.laczynaspiłka.pl/puchartymbarku) i zarejestrować zespoły. W największym w Europie turnieju piłkarskim dla dzieci mogą wziąć udział drużyny dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (roczniki 2017 i 2018), U-10 (roczniki 2015 i 2016) oraz U-12 (roczniki 2013 i 2014).

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: PZPN/


Źródło informacji: Polski Związek Piłki Nożnej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAlarmująca przeszłość trenera Światek
Następny artykułNa KUL o nadziei i kryzysach współczesnego świata. Rozpoczął się Kongres Kultury Chrześcijańskiej