A A+ A++

Obudowy komputerowe z elementami drewnianymi to nie jest obecnie rzadkie zjawisko. Coraz więcej producentów chce mieć w ofercie przynajmniej jeden tego typu produkt. Zazwyczaj rozwiązania takie są droższe od standardowych konstrukcji, jednak nie sposób odmówić im stylowego wyglądu. Nową propozycję w tym segmencie rynku zaprezentował właśnie ASUS. Obudowa ProArt PA602 Wood Edition powinna spodobać się miłośnikom klasycznego stylu.

ASUS zaprezentował obudowę ProArt PA602 Wood Edition, którą przyozdabiają elementy wykonane z drewna. Konstrukcja pomieści płyty główne w formacie EATX oraz zapewni odpowiednią jakość chłodzenia.

ASUS ProArt PA602 Wood Edition - zaprezentowano stylową obudowę komputerową z elementami drewnianymi [1]

Corsair 9000D RGB AIRFLOW – gigantyczna obudowa o równie dużych możliwościach. System iCUE LINK oraz InfiniRail

Nowa propozycja ASUS-a to obudowa wykonana w standardzie EATX. To oznacza, że można zamontować w niej także duże płyty główne, których nie brakuje wśród wyżej pozycjonowanego sprzętu. ProArt PA602 Wood Edition to w praktyce nowy wariant obudowy, która od pewnego czasu jest już dostępna na rynku. Konstrukcję ozdabiają elementy drewniane, które znajdują się w trzech lokalizacjach. Przede wszystkim wykorzystano je w przypadku niemal całego panelu frontowego. To właśnie ten element przykuwa uwagę najbardziej. Drewno znajduje się jednak także na przednim panelu złącz I/O, a także wzdłuż dwóch uchwytów umiejscowionych po bokach górnej części obudowy. Jak deklaruje producent, są one w stanie wytrzymać obciążenie sięgające 30 kg, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z nich nawet po złożeniu komputera. Warto odnotować, że użyte drewno posiada certyfikat międzynarodowej organizacji Forest Stewardship Council, co oznacza, że zostało pozyskane w sposób odpowiedzialny.

  ASUS ProArt PA602 Wood Edition
Wspierane płyty główne EATX, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX, DTX, Mini-DTX
Wymiary obudowy 593 x 560 x 245 mm
Waga 15,8 kg
Maksymalna długość GPU 450 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU 190 mm
Maksymalna długość PSU 190 mm
Kompatybilne chłodzenie 120, 140, 240, 280, 360 i 480 mm
Sloty na karty rozszerzeń 8 pionowych i 2 poziome
Miejsca na nośniki danych 4 x 2,5″
4 x 2,5″ / 3,5″
Panel przedni 2 x USB-A 3.2 Gen 1
1 x USB-C 3.2 Gen 2×2
2 x USB-A 2.0
Panel boczny Szkło hartowane lub metal

ASUS ProArt PA602 Wood Edition - zaprezentowano stylową obudowę komputerową z elementami drewnianymi [2]

Jaka obudowa do komputera? Polecane obudowy komputerowe na sierpień 2024. Poradnik zakupowy od 200 do 2000 złotych

ASUS ProArt PA602 Wood Edition zapewnia odpowiednie chłodzenie komponentów nawet w wymagających warunkach. Jest to możliwe do osiągnięcia między innymi dzięki przewiewnemu panelowi frontowemu, dwóm fabrycznie zamontowanym wentylatorom ProArt 200 mm oraz deflektorom wewnątrz obudowy. Nie zabrakło też wentylatora 140 mm na panelu tylnym. Od strony technicznej nowa propozycja ASUS-a oferuje cztery zatoki na dyski 2,5-calowe oraz cztery, w których można zamontować dyski 2,5- oraz 3,5-calowe. Panel frontowy oferuje dwa porty USB-A 3.2 Gen 1, jeden USB-C 3.2 Gen 2×2 oraz dwa USB-A 2.0. Jest też przycisk służący do kontroli wentylatorów. ProArt PA602 Wood Edition posiada osiem poziomych slotów na karty rozszerzeń oraz dwa pionowe. W górnej części obudowy można zainstalować radiator o rozmiarze 420 mm. Maksymalny rozmiar chłodzenia procesora to z kolei 190 mm, a maksymalna długość karty graficznej 450 mm. W sprzedaży dostępne będą warianty ze szklanym i metalowym panelem bocznym. Producent nie podał na razie oficjalnej ceny obudowy, ale na pewno będzie ona droższa niż standardowy ProArt PA602, który na polskim rynku kosztuje około 900 zł.

ASUS ProArt PA602 Wood Edition - zaprezentowano stylową obudowę komputerową z elementami drewnianymi [3]

ASUS ProArt PA602 Wood Edition - zaprezentowano stylową obudowę komputerową z elementami drewnianymi [4]

ASUS ProArt PA602 Wood Edition - zaprezentowano stylową obudowę komputerową z elementami drewnianymi [5]

Źródło: ASUS

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpore podwyżki cen prądu w 2025 roku. O ile? Polacy nie będą zadowoleni
Następny artykułZazieleńmy nasze miasto