A A+ A++

Ponad 70 proc. mieszkańców Pruszkowa przyznało, że dobrze ocenia ułatwienia mające na celu powiększenie rodziny – czytamy na stronach serwisu lokalnapolityka.pl

Twórcą rankingu jest think tank OGB PRO, a wyniki opublikowano na stronie lokalnapolityka.pl. Twórcy rankingu zapytali Polaków o możliwość założenia rodziny w ich miejscu zamieszkania.  Pod uwagę wzięto 19 polskich miast.

Z badania wynika, że ponad 70 proc. mieszkańców Pruszkowa przyznało, że nasze miasto jest najlepszym miejscem do założenia rodziny.

Podobnie 65,96% wrocławian także uznało swoje miasto za miejsce przyjazne do założenia rodziny i 65,10% mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

– Wiele osób, szczególnie tych młodych, chcących założyć rodzinę, decyduje się na miejsce zamieszkania, biorąc też pod uwagę ułatwienia, jakie gwarantuje im miasto w tej kwestii. Dostępność żłobków, przedszkoli czy placów zabaw, infrastruktura medyczna to istotne aspekty, na które zwracają uwagę przyszli rodzice. Dodatkowe niektóre miasta, np. Warszawa czy Kraków przygotowują wyprawkę, aby w taki sposób odciążyć finansowo rodziny, które witają na świat swoje dzieci. Z tego powodu, wśród miast najbardziej przyjaznych do założenia rodziny, nie dziwią duże miasta, takie jak Wrocław, Bydgoszcz czy Gliwice. Jednocześnie w pierwszej piątce tego rankingu znalazły się także Pruszków czy Ostrów Wielkopolski, które udowadniają, że projekty prorodzinne w mniejszych miejscowościach też są możliwe do zrealizowania – mówi Łukasz Pawłowski,  Prezes OGB

Więcej informacji o rankingu i kolejnych jego edycjach na stronie lokalnapolityka.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwsza w Polsce wypożyczalnia książek dotykowych dla dzieci niewidomych i niedowidzących
Następny artykułDlaczego koty szczebioczą? Odpowiedzialny może być ich drugi nos