A A+ A++

Pasja czy zawód? Z Renatą Garbarczyk, pedagogiem pracującym w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, nominowaną w konkursie wydawnictwa Nowa Era – eduSensus Education Awards w kategorii „Pedagog Roku 2024”, rozmawiamy o wyzwaniach współczesnej szkoły, relacjach uczeń – nauczyciel – rodzic będących kluczem do sukcesu oraz o tym, co daje energię, by wciąż chciało się chcieć.

Kilka dni temu, 14 października, świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. To dobra okazja do rozmowy o szkole i edukacji, która jest dla Pani środowiskiem pracy. Czy jako mała dziewczynka marzyła Pani o pracy w tym miejscu?

[middle1]

– Zawód nauczyciela zawsze gdzieś był w mojej głowie. W rezultacie w życiu dorosłym te dziecięce marzenia się ziściły. Ze szkołą jestem związana przez całe swoje życie zawodowe, z niewielkimi przerwami lub momentami, kiedy łączyłam pracę w oświacie z pracą w innej instytucji. Do szkoły w Krasiczynie trafiłam 4 lata temu, a wcześniej pracowałam w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, gdzie uczyłam klasy I – III.

Startuje Pani w ogólnopolskim konkursie wydawnictwa Nowa Era – eduSensus Education Awards, w kategorii „Pedagog Roku 2024”. Laureatów poznamy 18 października. Już sama nominacja to duże wyróżnienie. Konkurs promuje najbardziej kreatywnych, innowacyjnych pedagogów, aktywnie włączających do swojej pracy nowe technologie.

– Bardzo się cieszę z tej nominacji. By się znaleźć w grupie nominowanych, trzeba było spełnić szereg kryteriów, aby móc przejść do kolejnego etapu, czyli głosowania. Swoje typy wskazywać mogli internauci, dodatkowo obrady prowadzi też jury. Jako szkoła startujemy też w kategorii „Szkoła równych szans do 250 osób”. To pokłosie licznych działań, które wspólnie z uczniami podejmowałam w poprzednich latach. Były to warsztaty, spektakle, spotkania z ciekawymi gośćmi, wpływające pozytywnie na ich rozwój i postrzeganie świata.

Ma Pani na koncie również inne wyróżnienie – Podkarpacki Certyfikat Edukacyjny. To znak jakości przyznawany nauczycielom innowatorom, którzy wprowadzają do szkół nowoczesne metody nauczania, rozwijają umiejętności cyfrowe, systematycznie się szkolą. Stara się Pani iść z duchem czasu?

– Certyfikat nadawany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli uzyskałam jako jedyny nauczyciel w województwie podkarpackim. Udało mi się zrealizować…

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium?
Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie!
Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 71% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie żyje Witold Kruczek-Abuładze, powstaniec warszawski. Z pisanych przez niego podręczników uczyły się pokolenia
Następny artykułZaproszenie na koncert z cyklu „Spotkania z muzyką” – gratka dla melomanów