Policjanci z Oświęcimia zatrzymali 40-letniego mieszkańca Osieka za znęcanie się nad żoną, jazdę pod wpływem alkoholu i znieważenie funkcjonariuszy. Zastosowano nakazy opuszczenia domu i zakazy zbliżania się do pokrzywdzonej.
Zatrzymanie Agresywnego 40-latka przez Dzielnicowych z Oświęcimia
W piątek (11.10.2024) dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w Osieku, gdzie doszło do domowej awantury. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec, który wszczął kłótnię będąc pod wpływem alkoholu. Podczas interwencji policjanci ustalili, że mężczyzna był agresywny wobec swojej 39-letniej żony, która schroniła się u rodziny. Ponadto potwierdzono, że przyjechał samochodem, mając we krwi 3 promile alkoholu.
Szybka Reakcja Policji i Procedura Niebieska Karta
Dzielnicowi natychmiast zareagowali na sytuację i zatrzymali mężczyznę. Wobec agresora wszczęto procedurę Niebieska Karta oraz nałożono natychmiastowy nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej przez 14 dni. Dzięki szybkim działaniom, funkcjonariusze zabezpieczyli dowody świadczące, że 40-latek od kilkunastu miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną.
Decyzja Prokuratora i Przedłużenie Środków Zapobiegawczych
W niedzielę (13.10.2024) materiały zebrane przez policjantów trafiły do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty znęcania się nad żoną, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz znieważenia funkcjonariuszy. Ponadto, na wniosek prokuratora, przedłużono obowiązywanie nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na trzy miesiące. Dodatkowo, nałożono na mężczyznę dozór policyjny.
Surowe Kary za Przemoc Domową i Jazdę po Alkoholu
Za przemoc domową grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może skutkować do 3 lat więzienia, natomiast za znieważenie funkcjonariusza grozi rok pozbawienia wolności.
Apel Policji: Przerwij Łańcuch Przemocy
Śledczy apelują do osób dotkniętych przemocą, aby jak najszybciej zgłosiły przestępstwa. Pomocą służą różne instytucje, takie jak ośrodki interwencji kryzysowej czy centra pomocy rodzinie. Policjanci zwracają się również do świadków przemocy — to najczęściej sąsiedzi lub rodzina, którzy swoją postawą mogą dać siłę i wsparcie pokrzywdzonym. W przypadkach zagrożenia, niezwłocznie dzwoń na numer alarmowy 112.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS