Burmistrz Nowego Wiśnicza, Stowarzyszenie 60+ Nowy Wiśnicz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu zapraszają do udziału w XXII edycji festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.
– Śledząc kolejne edycje festiwalu, z łatwością dostrzeżemy, że pieśni patriotyczne i żołnierskie, które stały się „tworzywem” twórczości artystycznej, to najpiękniejsze skarby naszej kultury narodowej. Tworzone pod wpływem uczuć i emocji, towarzyszyły Polakom w różnych momentach historii – jednoczyły w chwilach zagrożenia, w latach niewoli broniły przed wynarodowieniem, bowiem poprzez określoną treść niosły przesłanie, nadzieję i wiarę w lepsze jutro – zwracają uwagę organizatorzy.
Biorąc pod uwagę, że festiwal niezmiennie przyjmuje formę przedsięwzięcia kulturalno edukacyjnego, adresowanego do społeczności Województwa Małopolskiego, a ideą tego konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych oraz popularyzowanie historii w przystępny i przyjemny sposób, organizatorzy zachęcają, aby uczestnicy przygotowując się do konkursu, równocześnie zagłębiali się w genezę powstania utworów: – Odkrywanie historii małej i dużej Ojczyzny to niezwykła podróż po „dziejach” naszego narodu. Przynosi wymierne, edukacyjne efekty, wzmacnia tożsamość kulturową, więzi rodzinne oraz daje wiele radość i satysfakcji.
– Instytucjom i organizacjom delegującym uczestników na Festiwal, niezmiennie proponujemy przeprowadzenie kameralnych przesłuchań konkursowych, które nie tylko pozwolą przygotować uczestników do festiwalowych eliminacji, ale również będą nośnikiem wartości kulturalno-edukacyjnych lokalnej wspólnoty – przekazali organizatorzy.
Przesłuchania festiwalowe zaplanowano na 4 listopada (poniedziałek), a wyłonieni laureaci wystąpią w koncercie festiwalowym 11 listopada w sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku.
Wszystkie istotne informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej moknowywisnicz.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS