A A+ A++

– Kropki kwantowe samodzielnie emitują kolory. I dlatego uważane są za crème de la crème technologii wyświetlania, bo znacznie przewyższają ekrany OLED pod względem jasności, odporności na wypalanie, balansu kolorów czy zużycia energii – komentował Ryan Epps z branżowego serwisu Tom’s Guide.

QNA Technology. Polska firma, technologiczna rewolucja

Do tej pory wyzwaniem było otrzymanie samo-emisyjnych kropek światła niebieskiego, które zmieniłyby jakościowo technologię wyświetlaczy. Jak dotąd nikomu nie udało się wytworzyć ich na masową skalę ze względu na wyzwania procesu produkcyjnego i wysokoenergetyczny charakter światła niebieskiego szybko degradującego materiał, z jakiego wykonany jest emiter. Najbardziej zaawansowane w ich produkcji są trzy firmy na świecie: koreański Samsung, przejęty niedawno przez Japończyków Nanosys oraz notowana na warszawskiej giełdzie wrocławska spółka QNA Technology.

– Jesteśmy w trakcie uruchamiania naszej pierwszej linii pilotażowej. Synteza materiału dla partnerów i klientów na naszej nowej linii planowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku – tłumaczy Mateusz Bański, największy w Polsce ekspert w dziedzinie syntezy półprzewodnikowych kropek kwantowych i współzałożyciel QNA Technology.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko Intel. Będzie polska fabryka półprzewodników. Zastosowanie mają wszędzie, a dla zbrojeniówki są bezcenne

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWysoka kara za wystawianie recept na podstawie ankiety online. “Zagrożenie dla pacjentów”
Następny artykułZwolnienia w Bandai Namco. Anulowali gry z Naruto i One Piece