Czym są biokominki?
Biokominki to nowoczesna alternatywa tradycyjnych palenisk, które wykorzystują biopaliwo przyjazne dla środowiska. Spalanie go nie generuje szkodliwych substancji, co czyni biokominki bezpiecznymi dla domowników i środowiska. Działają bez potrzeby podłączania do kominów, dzięki czemu można je ustawić praktycznie w każdym miejscu w domu. Ich ogromną zaletą jest także brak dymu i nieprzyjemnych zapachów, są zatem idealnym, bezpieczny rozwiązaniem do mieszkań oraz domów.
Biokominek – świetna alternatywa dla klasycznego kominka
Wirujące płomienie za szkłem wyglądają zjawiskowo. Biokominki to bezdymna i nieszkodliwa imitacja paleniska. Funkcje i możliwości, jakie posiada biokominek to przede wszystkim imitacja prawdziwego paleniska, przy użyciu zapachowego biopaliwa możliwość uzyskania przyjemnego zapachu w domu, przy użyciu biopaliwa w żelu trzaskanie jak podczas palącego się drewna, bezdymność.
Biokominki nie wymagają podłączenia do komina, nie emitują szkodliwych dla zdrowia substancji oraz nie wytwarzają popiołu, który wymaga regularnego czyszczenia. Chociaż biokominki pełnią głównie funkcję dekoracyjną, palący się w nich ogień emituje do otoczenia ciepło. Nawet urządzenie o niewielkiej mocy może ogrzewać powietrze we wnętrzu, w którym się znajduje.
Jak wygląda obsługa biokominka?
Do biokominka potrzebne będzie biopaliwo. Możesz wybrać to w formie żelu – dzięki unikalnej formule, podczas spalania dostarczy ci odgłos charakterystycznych trzasków, imitujących dźwięk palącego się drewna. Ogień rozpala się przy pomocy długich zapałek kominkowych lub kominkowej zapalarki. Aby zgasić ogień, wystarczy zamknąć przesuwną pokrywę, która odcina dopływ powietrza i tym samym powoduje wygaśnięcie płomienia. Podczas używania urządzenia należy pamiętać o dzieciach i zwierzętach, których nie wolno zostawić bez nadzoru przy rozpalonym biokominku. Biokominek jest przeznaczony do użytku domowego i dekoracyjnego w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Nie należy zapalać, dotykać ani dolewać paliwa do rozgrzanego urządzenia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS