R e k l a m a
Niemal każdy z nas ma już w domu dostęp do internetu i korzysta z niego na co dzień. Najbardziej popularne jest radiowe łącze LTE/5G. Czy jest jednak najlepsze? Niekoniecznie. Pod wieloma względami ustępuje ono technologii światłowodowej, która staje się coraz bardziej powszechna w Wieluniu i okolicach.
5G, czyli ulepszona wersja technologii LTE, miała stać się remedium na potrzebę szybkiego, dostępnego i niezawodnego łącza internetowego. W praktyce dziś nie jest w stanie spełnić w 100% żadnego z tych warunków.
R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
Choć w bliskiej okolicy z pewnością znajdziemy liczne maszty i przekaźniki, z których do naszych urządzeń płynie sygnał radiowy, wciąż nie jest on tak doskonały, jak jeszcze do niedawna informowały nas kampanie promujące to rozwiązanie.
„Radiówka” dobra w metropoliach, gorsza poza nimi
5G sprawdza się dziś w dużych miastach i trudno z tym dyskutować. Sygnał jest tam stabilny, przekaźników mnóstwo, a łącze wspiera dobrze rozbudowana infrastruktura. W mniejszych miejscowościach użytkownicy nie są już jednak tak jednomyślnie zadowoleni, a radość w wielu przypadkach przekuwa się we frustrację. Dotyczy to przede wszystkim osób, w których sąsiedztwie pojawiają się np. wzgórze, las, czy po prostu pola. Sygnał, który dociera do ich nieruchomości nie tylko jest znacznie niższej jakości, ale czasami potrafi wręcz zanikać. Co więcej tego typu lokalizacje są niezwykle podatne na pogorszenie jakości łącza przy każdym załamaniu pogody – a ta, jak widzimy, z roku na rok staje się coraz bardziej gwałtowna. I nie widać dziś na horyzoncie rozwiązania, które sprawiłoby, że 5G i LTE dotrze do każdego mieszkania czy domu, w takiej jakości jak obiecują nam kolorowe billboardy reklamowe.
Jaka jest alternatywa?
Rosnącą popularnością w Wieluniu i okolicach cieszy się światłowód. Nie ma obecnie bardziej niezawodnego i równie szybkiego masowego łącza, które … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS