A A+ A++

Jak co roku Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera wzięła udział w Nocy Bibliotek. X – jubileuszowa – edycja przebiegała pod hasłem „Moc Bibliotek”.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych użytkowników. Wydarzenie rozpoczęliśmy spotkaniem autorskim z Michałem Zawadką, pisarzem, autorem książek motywacyjnych pt. „Chciałbym być kimś. Najważniejszy człowiek świata”. W swoim wystąpieniu przekonywał młodzież, że warto być w życiu kimś i kierować się wartościami. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VII i VIII krotoszyńskich szkół podstawowych.

Pierwszym dziesięciu osobom, które odwiedziły Nocną wypożyczalnię wręczyliśmy prezent – niespodziankę; dla dorosłych była to książkę Piotra Mikołajczyka – „Krotoszyn na starych pocztówkach”. Kolejni wypożyczający obdarowani zostali książkami z „Mocą”.

W godzinach popołudniowych uczestnicy obejrzeli film „Mój brat goni dinozaury”, który opowiada o pozytywnych wartościach i postrzeganiu rodzeństwa pozytywnie, z miłością, niezależnie od stanu ich zdrowia.

Równocześnie  odbywały się  warsztaty plastyczne „Moc martwej natury” pod kierunkiem Jakuba Godziszewskiego, artysty-malarza.

W Strefie Animacji miała miejsce  zabawa pt. ”Moc tajemniczej skrzyni”, podczas której dzieci odgadywały z jakiej bajki są rekwizyty ukryte w skrzyni.
Kolejną atrakcją były międzypokoleniowe zajęcia plastyczne „Moc mądrości sówek” podczas których były wykonywane kreatywne sówki według własnego pomysłu, z różnych materiałów.
Dużo emocji wzbudziła zabawa rodzinna pt. „Lemurowy  Escape Room”. Uczestnicy odnajdowali na terenie biblioteki wizerunki lemurów i odpowiadali na pytania zawarte w ankiecie. Rozstrzygnięcie odbyło się w Strefie Młodych, gdzie pani Alina Kajewska, zastępca dyrektora, wręczyła zwycięzcom nagrody. 
Gościem specjalnym Nocy Bibliotek był poznański aktor Piotr Witoń, który prowadził warsztaty literacko-teatralne dla dzieci pt. „Moc atrakcji z Akademią pana Kleksa”, w którym aktor wcielił się w pana Kleksa.
Strefa Multimedialna została przekształcona w arenę gier planszowych.
Natomiast Strefa Młodych zamieniła się w tym dniu w Strefę Relaxu – można tam było odpocząć, poczytać, zrobić sobie zdjęcie, a tym samym wziąć udział w konkursie „ Moc mojego miejsca w bibliotece”. Wszystkie nadesłane fotografie udostępnimy na naszym FB.

Odwiedzający tego dnia bibliotekę mogli obejrzeć wystawy: „ Świat oczami Amelki” autorstwa Amelii Właśniak z pracowni Malort, uczennicy klasy III ze Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie, a także „Moc wspomnień” i „Moce literatury” z zasobów bibliotecznych. Będzie je można jeszcze oglądać  do 31 października.
Młodzież wzięła udział w literackiej grze mobilnej „Pechowy wehikuł” – powstała ona w ramach projektu „Z biblioteką wszędzie BLISKO” – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Na zakończenie spotkaliśmy się z  Dagmarą Andryką – autorką kryminałów. Bardzo interesujące spotkanie zarówno w opinii pisarki, jak i uczestników. Dowiedzieliśmy się o tym, jak powstają utwory, jak się do nich przygotowuje, jak tworzy postacie. Pisarka zdradziła też kilka faktów z życia osobistego. Na koniec rozlosowaliśmy nagrody-niespodzianki.

W wydarzeniach Nocy Bibliotek pomagali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, którym serdecznie dziękujemy.

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

Więcej zdjęć na: Facebook

logotypy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKursy, wykłady i recitale wielu pianistów. Przed nami I Kaliski Festiwal Pianistyczny
Następny artykułOgromny sukces Starshipa