XVI Zlot jachtów z duszą
W dniach 10-13 października w Gdyni i na wodach Zatoki Gdańskiej odbędzie się XVI Zlot jachtów z duszą. Ponad 30 klasycznych jachtów będzie można podziwiać w Gdyni i na wodach Zatoki Gdańskiej.
To wydarzenie, które z nieoficjalnego spotkania przyjaciół w 2009 roku przekształciło się w tradycję cenioną przez żeglarzy na całym polskim Wybrzeżu. Są jedyne w swoim rodzaju i świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych. Jachty z duszą ponownie zawitają do Gdyni. I to już w najbliższych dniach.
Program:
- 10 października o godz. 17:00 spotkanie jachtów na Helu
- 11 października
- o godz. 11:00 wypłynięcie z Helu
- w godz. 11:00-15:00 wspólne pływanie we flotylii;
- o godz. 15:00 wpłynięcie jachtów do mariny w Gdyni, cumowanie w Basenie Żeglarskim przy Falochronie Wschodnim
- o godz. 18:00 odprawa kapitanów
- o godz. 19:00 wręczenie kapitanom jednostek zlotowych pamiątkowych tablicznek
- o godz. 19:15 koncert szantowy
- o godz. 21:00 załogowy turniej przeciągania liny.
- 12 października
- w godz. 13:00-16:00 uroczysta parada jachtów wzdłuż brzegu na trasie bulwar Nadmorski-molo w Orłowie-Sopot-Gdynia;
- w godz. 16:00-18:00 zwiedzanie jachtów
- o godz. 18:00 koncert szantowy.
- 13 października
- w godz. 9:00-12:00 wypłynięcie jachtów.
Organizatorem zlotu „Próchno i Rdza” jest szkoła żeglarstwa „Sekstant”. Partnerzy strategiczni to miasto Gdynia i Pomorski Związek Żeglarski.
Szczegóły na stronie
www.prochno-rdza.pl.
Organizatorem zlotu „Próchno i Rdza” jest szkoła żeglarstwa „Sekstant” prowadzona przez kpt. Macieja Sodkiewicza. Partnerzy strategiczni to miasto Gdynia i Pomorski Związek Żeglarski.
Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej trafiła do zwycięzcy
Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej to już tradycja. Po raz 73. trafiła do zwycięzcy regat, którym w tym roku został Maciej Żarnowski. Prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek przekazała wstęgę najlepszemu żeglarzowi. Wydarzenie nieoficjalnie zakończyło sezon żeglarski.
5 października odbyły się jedne z najważniejszych regat na polskim Bałtyku. O Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej rywalizowało 86 jachtów, lecz ostatecznie najszybszą jednostką okazał się „Bryt Sails”, którego sternikiem był Maciej Żarnowski. W oficjalnym wręczeniu nagród wzięli udział: prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek, radna Gdyni Anna Salomon, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Krzysztof Czopek, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera oraz Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego.
Żeglarze rywalizowali w pięciu grupach:
w grupie I (jachty o długości ponad 12 metrów) zwyciężył Witold Karałow na jachcie „Scamp 3”,
w grupie II (jachty o długości od 9 do 12 metrów) najlepszy okazał się Roman Paszke na „Lara Jane”, drugi był Maciej Komorowski na „Cloud Nine”, a trzeci Kuba Marjański na „Moanie X”.
Grupę III wygrał Radosław Cierpiał na jachcie „Kleib” kolejne dwie lokaty zajęli Karol Górski na „Emce Oil” i Czesław Perlicki na „Aquili”, który okazał się najstarszym żeglarzem regat, 89-letni sternik otrzymał nagrodę uznania za start w zawodach w dojrzałym wieku.
W grupie V natomiast zwyciężył Maciej Żarnowski.
Czerwoną Latarnię – nagrodę dla ostatniego jachtu, który przekroczył linię mety – wywalczył Tomasz Pruszyński, sternik jachtu „Kalea”.
Całkowita klasyfikacja regat dostępna jest na stronie Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej.
Partnerem regat był Pomorski Związek Żeglarski.
Zajęcia edukacyjne i badania orzecznicze do uprawiania sportu
Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej (ul. Olimpijska 5/9) zaprasza na bezpłatne zajęcia edukacyjne oraz badania orzecznicze do uprawiania sportu przeprowadzane ramach programu profilaktycznego „Sport, Zdrowie, Rodzina” finansowanego ze środków miasta.
Projekt dedykowany jest mieszkańcom Gdyni. Został dostosowany do wieku i aktywności młodych sportowców. Zajęcia edukacyjne dla dorosłych prowadzone są w formie interaktywnych seminariów, a dzieci biorą czynny udział w multimedialnych warsztatach.
Warsztaty prowadzi wykfalifikowana kadra lekarzy, psychologów oraz dietetyków Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia z zakresu zdrowego odżywiania i doboru właściwych produktów żywieniowych. Uczestnicy zauczą się jak kontrolować emocje i radzić sobie ze stresem. Prowadzcy pokażą jak korzystać z aplikacji przeznaczonych do kontroli stanu zdrowia.
Warsztaty bazują na czterech modułach:
- dieta,
- aktywność,
- psychoedukacja,
- zdrowie.
Do programu mogą zakwalifikować się dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie i trenerzy. Z badań sportowych mogą skorzystać mieszkańcy Gdyni w wieku 6-23 lat.
Zapisy pod nr. tel. 58 765 07 96.
Garmin MTB Series Gdynia 2024
12 października odbędzie się Garmin MTB Series Gdynia 2024.
Start, meta i biuro zawodów, będą znajdować się przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Zawodnicy będą poruszać się głównie po terenach leśnych. Utrudnienia mogą wystąpić na takich ulicach jak: Olimpijska, Olkuska i Małokacka (w godz. 10:30-15:00).
Ze szczegółową trasą można zapoznać się na stronie organizatora
https://mtbseries.pl/mtb-gdynia/trasa.
Biegi CITY TRAIL
Powrócił cykl biegów przełajowych CITY TRAIL.
Zaplanowano w Trójmieście łącznie pięć biegów, trzy w Gdańsku, dwa w Gdyni.
Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie
www.citytrail.pl.
600. parkrun Gdynia
5 października parkrun Gdynia świętował swoje wyjątkowe 600. wydarzenie, w ramach 20-lecia parkrun Polska.
Gdynia, jako kolebka tej inicjatywy w naszym kraju, miała szczególne powody do radości. Choć nie udało się osiągnąć zapowiadanego rekordu frekwencji na poziomie 10 tysięcy uczestników, wynik blisko 9,3 tysiąca osób to ogromny sukces, który zapisze się w historii tego biegowego wydarzenia.
Jubileuszowy bieg zgromadził 294 osoby, co czyni go trzecim największym w historii tego miejsca. Udało się pobić dotychczasowy rekord uczestników z parkrun wielkanocnego, a wynik 9 223 osób (w tym 7 755 biegaczy i 1 468 wolontariuszy).
Bezpłatne zajęcia
Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach w ramach Budżetu Obywatelskiego, ze środków gdyńskich Rad Dzielnic oraz projektu Gdyńskie Poruszenie.
Harmonogram zajęć dostępny na
www.gdyniasport.pl.
Kijki w Ruch
W piątki o godz. 18:00 chętni do wspólnego marszu po trójmiejskich lasach, spotykają się na Leszczynkach przy paczkomacie w pobliżu cmentarza przy ul. Pelplińskiej.
Stąd ruszają na kilkukilometrowy przemarsz. Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.
Nauka pływania
Uczniowski Klub Sportowy Błyskawica SP 39 Gdynia, prowadzi zapisy na zajęcia nauki pływania, doskonalenia technik pływackich i nauki pływania w płetwach z fajką czołową.
Zajęcia od 4. roku życia. Zajęcia odbywają się w SP 39 (ul. Unruga 88) w poniedziałki w godz. 18:00-18:45 i w środy godz. 18:45-19:30. Zajęcia dla umiejących pływać, Hotel-Mercure (ul. Armii Krajowej 22) w wtorki i w czwartki godz. 19:00-20:00.
Zapisy i informacje www.uksbłyskawica39gdynia.pl, Krzysztof pod nr. tel. 668 124 060 lub mailowo [email protected].
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS