Zarząd spółki Gremi Media S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 10.10.2024 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, w związku z przeprowadzeniem procedury powołania członków rady nadzorczej oddzielnymi grupami powołało do Rady Nadzorczej Spółki następujące osoby: Zoltán Varga, Joanna Różycka-Iwan, Grzegorz Kossakowski, Marc Vagneel, Paweł Rymarz, Wojciech Kostrzewa, Ricardo da Silva Oliveira, Marcin Petrykowski oraz Piotr Łysek.
Zoltán Varga
Zoltán Varga jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Pecs na Węgrzech. Podczas studiów pracował dla Dresdner Bank i Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie. W 1990 roku dołączył do zarządu Giełdy w Budapeszcie, a w 1991 roku do zarządu Credit Suisse First Boston (CSFB), gdzie pracował najpierw w Londynie, a później w Nowym Jorku. W Budapeszcie do 2001 roku jako zastępca dyrektora zarządzał działami sprzedaży i handlu.
Po 10 latach działalności w międzynarodowej i dużej przedsiębiorczości uruchomił własne inwestycje. W 2004 roku dołączył do historii sukcesu Wizz Air jako jeden z pierwszych i największy prywatny udziałowiec.
Następnie rozpoczął działalność inwestycyjną i założył grupę Central, która działa od 2004 roku na rynku węgierskim. Powstała jako firma faktoringowa, grupa rozszerzyła swoją działalność i obecnie zajmuje się także zarządzaniem wierzytelnościami i nieruchomościami oraz doradztwem finansowym.
W 2014 roku Grupa Central powiększyła się o Central Médiacsoport Zrt. (Central Media Group dawniej Sanoma Budapest), jedną z największych niezależnych spółek medialnych na Węgrzech.
Dzięki ponad 25 drukowanym tygodnikom i magazynom oraz 15 portalom internetowym portfolio mediów Central Media Group dociera do 2/3 węgierskiej populacji. Co więcej, będące pod jego kontrolą wydawnictwo należące do grupy Central Media Group znajduje się w pierwszej piątce największych wydawców na węgierskim rynku książki, zarządzając tytułami takimi jak książki o Harrym Potterze i skandynawskie kryminały.
W ciągu ostatnich trzech lat Zoltan Varga był członkiem Zarządu w co najmniej 22 spółkach, członkiem Rady Nadzorczej w 3 spółkach oraz wspólnikiem lub akcjonariuszem w 74 spółkach. Szczegółowy wykaz ww. spółek stanowi załącznik do niniejszego raportu.
W Polsce Zoltan Varga pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. (od 2019 r. – 2024r.) oraz wcześnie był członkiem Rady Nadzorczej Premium Mobile Sp. z o.o. ( 2018 – 2021 r.) oraz Tutore Poland Sp. z o.o. (2022 – 2023).
W stosunku do Zoltán Varga nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e) i g)–h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Paweł Rymarz
Paweł Rymarz jest radcą prawnym i partnerem kancelarii Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k.
Paweł Rymarz jest renomowanym doradcą prawnym w dziedzinie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz transakcji na rynkach kapitałowych. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo przy największych fuzjach i przejęciach, przekształceniach i reorganizacjach korporacyjnych spółek kapitałowych, a także przy transakcjach typu private equity oraz przy publicznych ofertach papierów wartościowych, w tym realizowanych w ramach procesów prywatyzacyjnych. Uczestniczy również w kluczowych międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych z udziałem polskich podmiotów. Regularnie uzyskuje najwyższe rekomendacje i wyróżnienia w międzynarodowych i krajowych rankingach rynku prawniczego (w tym Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000).
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 25 lat zarządza jedną z najbardziej renomowanych kancelarii w Polsce, obecnie pod firmą Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k., a wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k.
Jest komplementariuszem w spółkach Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k. oraz Shelby Partners spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Side Car Tylko sp. k., a także wspólnikiem i członkiem Zarządu w spółkach „Interaktywny Wehikuł Administracyjny” sp. z o.o. i East Studio sp. z o.o. W latach 2019–2021 był likwidatorem spółki „Polskie Zdroje” sp. z o.o. w likwidacji.
W stosunku do Pawła Rymarza nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e) i g)–h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Wojciech Kostrzewa
Wojciech Kostrzewa jest menadżerem i przedsiębiorcą o unikatowym doświadczeniu na polskim rynku. Obecnie stoi na czele Polskiej Rady Biznesu, organizacji zrzeszającej prezesów i właścicieli największych firm w kraju. Jest również współwłaścicielem Grupy Billon, a także dominującym wspólnikiem w Wydawnictwie Pascal sp. z o.o.
Jego wieloletnia kariera zawodowa stanowi połączenie pracy w sektorze finansowym, medialnym, technologicznym oraz aktywności społecznej. W obszarze finansów zasiadał m.in. w zarządzie regionalnym Commerzbank AG na Europę Środkowo-Wschodnią (2002–2004), był prezesem (1998–2004) oraz wiceprezesem (1995–1998) zarządu BRE Banku S.A. (obecnie mBank S.A.), a także prezesem zarządu Polskiego Banku Rozwoju S.A. (1990–1995). W latach 1989–1991 pełnił funkcję doradcy ministra finansów Leszka Balcerowicza.
W sektorze medialnym z kolei był m.in. prezesem ITI Group S.A. (2005–2018), a także zasiadał w radzie nadzorczej TVN S.A. (2005–2017), w tym jako jej przewodniczący i wiceprzewodniczący. W latach 2020–2022 był członkiem rady nadzorczej Canal+ Polska S.A., a w latach 2007–2013 przewodniczącym rady nadzorczej Tygodnika Powszechnego. Zasiadał również w radzie nadzorczej Onet.pl.
Od lat zaangażowany w szereg inicjatyw środowisk przedsiębiorców, m.in. jako prezes Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (2004–2007), wiceprezydent (2007–2020) oraz członek Rady Głównej (od 2020 r.) Konfederacji Lewiatan, a także wiceprezes (2015–2019) i prezes (od 2019 r.) Polskiej Rady Biznesu.
Obecnie sprawuje funkcję przewodniczącego rady dyrektorów Billon Group Ltd. (Londyn, Wielka Brytania), do marca 2024 r. był zaś jej dyrektorem generalnym (Chief Executive Officer). Ponadto jest przewodniczącym rady nadzorczej Wydawnictwa Pascal sp. z o.o., wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A., a także członkiem rady nadzorczej Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Na Życie ERGO Hestia S.A. Zasiada w radzie dyrektorów w Stadler Rail AG (Bussnang, Szwajcaria). Jest też prezesem zarządu WK Consult sp. z o.o. oraz komplementariuszem w Kostrzewa, Marciniak–Małecka, Evox sp. k. Ponadto pełni funkcję dyrektora w Art Polonia SL (Marbella, Hiszpania) i Cricklade Investment Ltd. (Gibraltar, Wielka Brytania).
Do 2024 r. był przewodniczącym rady nadzorczej Poland Investments sp. z o.o. oraz członkiem zarządu Evox sp. z o.o., a do 2023 r. zasiadał w radzie nadzorczej Billon Solutions sp. z o.o.
Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Chrystiana Albrechta w Kilonii (Niemcy). Studiował także prawo na Uniwersytecie Warszawskim.
W stosunku do Wojciecha Kostrzewy nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e)–h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Joanna Różycka-Iwan
Joanna Różycka-Iwan pełni funkcję dyrektora inwestycyjnego (Chief Investment Officer) w Media Development Investment Fund (MDIF). Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w inwestowaniu, doradztwie i zarządzaniu finansami. Od dołączenia do MDIF w 2012 roku zarządza globalnym portfelem zaangażowanych społecznie inwestycji kapitałowych i dłużnych (impact investments), realizując w ostatnich latach istotne transakcje medialne na rynku europejskim. Specjalizuje się w kształtowaniu priorytetów strategicznych, monitorowaniu wyników i zarządzaniu finansami. W okresie od lutego 2019 r. do czerwca 2024 r. zasiadała w radzie nadzorczej Eurozet sp. z o.o. Jest członkinią rady nadzorczej w Wirtualna Polska Holding S.A. i Petit Press (Słowacja).
Przed dołączeniem do MDIF związana z Deloitte oraz Crido Taxand, gdzie doradzała klientom, pozyskując ponad 150 milionów euro finansowania na projekty w różnych sektorach.
Jest członkinią ACCA od 2014 roku i FCCA od 2019 roku oraz absolwentką Leadership Academy for Poland 2021. Posiada dyplomy ukończenia studiów magisterskich z zakresu finansów korporacyjnych (Szkoła Główna Handlowa) oraz stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski).
Poza zasiadaniem w radach nadzorczych spółek Wirtualna Polska Holding S.A. i Petit Press, nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności Gremi Media S.A. W stosunku do Joanny Różyckiej-Iwan nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e)–f) i h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Marc Vangeel
Marc Vangeel jest doświadczonym menedżerem, który pracuje w branży mediów od 30 lat. Zajmował szereg stanowisk kierowniczych w podmiotach medialnych w różnych państwach. W szczególności w 1994 r. dołączył do belgijskiej grupy medialnej Concentra, gdzie pracował na wyższych stanowiskach kierowniczych, w tym jako Chief Executive Officer (CEO). W 2014 r. Concentra, wraz z inną belgijską grupą medialną, Corelio, utworzyła podmiot joint venture Mediahuis, europejski dom mediowy z aktywami w Belgii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu i Niemczech. Marc Vangeel zajmował następnie szereg stanowisk kierowniczych w Grupie Mediahuis, w szczególności był CEO Mediahuis Nederland, a następnie CEO Mediahuis Ireland. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój Grupy Mediahuis.
Marc Vangeel ukończył Uniwersytet w Gandawie jako inżynier budownictwa, a następnie ukończył studia MBA oraz program Harvard Business School „Strategie dla firm medialnych”.
W stosunku do Marca Vangeela nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e) – h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Grzegorz Kossakowski
Grzegorz Kossakowski posiada wieloletnie doświadczenie w działalności inwestycyjnej i zarządzaniu mediami. Pełnione przez niego funkcje w różnych przedsięwzięciach pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia w zakresie fuzji i przejęć, finansów korporacyjnych, a także w zakresie zarządzania organizacjami medialnymi. Jego doświadczenia zawodowe obejmują również doradztwo biznesowe.
Grzegorz Kossakowski od lipca 2023 r. jest członkiem rady nadzorczej chorwackiej spółki Telegram Media Grupa d.o.o. Wcześniej Grzegorz Kossakowski związany był z grupą Eurozet, gdzie w okresie od lutego 2019 r. do października 2021 r. pełnił funkcję członka rady nadzorczej w spółce Eurozet sp. z o.o., a w okresie od marca 2022 r. do lutego 2023 r. był prezesem zarządu tej spółki, zaś w okresie od marca 2022 r. do lutego 2023 r. pełnił funkcję członka zarządu w spółce Eurozet Radio sp. z o.o. Ponadto Grzegorz Kossakowski w okresie od marca 2018 r. do października 2021 r. pełnił funkcję członka rady nadzorczej Nais sp. z o.o. Dyrektor ds. inwestycji na Europę w Media Development Investment Fund, Inc.
W stosunku do Grzegorza Kossakowskiego nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e)–h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Piotr Łysek
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. W latach 1993-2010 związany z Europejskim Funduszem Leasingowym SA, w tym od 1994 na stanowiskach managerskich, odpowiadał za sprzedaż w makroregionie. W latach 2010 – 2012 był Doradcą Zarządu w Getin Holding SA. Od marca 2009 do czerwca 2014 był członkiem Rady Nadzorczej NFI Jupiter SA. Od czerwca 2013 do czerwca 2014 był członkiem Rady Nadzorczej KCI SA. W pierwszej połowie 2014r był członkiem Rady Nadzorczej firmy Gremi Business Communication Sp. z o.o. a od lipca 2014 Doradcą Zarządu Gremi Business Communication Sp. z o.o. Był Wiceprezesem Zarządu Gremi Media S.A. oraz Prezesem Zarządu e-Kiosk S.A. Obecnie jest Prezesem Zarządu KCI S.A., Prezesem Zarządu Gremi Inwestycje S.A. oraz Prezesem Zarządu Dragmor sp. z o.o.
W stosunku do Piotra Łyska nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e)–h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Marcin Petrykowski
Ponad 20 lat doświadczenia zarządczego w sektorze finansowym, technologicznym oraz bankowym, ze specjalizacją w transformacjach, strategiach wzrostu, inwestycjach oraz wdrażaniu innowacji. Wieloletnia kariera międzynarodowa, prowadząc Europejskie struktury regionalne kluczowych instytucji globalnego rynku finansowego, S&P Global i J.P. Morgan.
Obecnie członek rady nadzorczej oraz przewodniczący komitetu Strategii i Technologii w JSC Universal Bank (monobank), drugim największym banku detalicznym w Ukrainie i największym neobanku w Europie (ponad 8 mln klientów). Od roku 2021 Starszy Doradca na Europę Środkową i Wschodnią w globalnym funduszu Vauban (EUR 10 miliardów w aktywach infrastrukturalnych i ESG, grupa Natixis), z odpowiedzialnością za strategię i inwestycje w regionie.
Ostatnie 3 lata pełnił funkcję Prezesa Zarządu Atende S.A., grupy kapitałowej notowanej na GPW dostarczającej kompleksowe rozwiązania z obszaru cyfryzacji i nowoczesnych technologii. Po restrukturyzacji, wdrożeniu nowej strategii i transformacji wprowadził grupę na historycznie wysoki poziom wyników.
Wcześniej jako Dyrektor Zarządzający prowadził całościowy biznes komercyjny globalnego lidera branży ratingowej, analityki oraz danych, S&P Global, na region Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA). Wprowadził S&P Global Ratings do Polski i na region CEE, a następnie w regionie EMEA przeprowadził transformację modelu zarządzania biznesem oraz wdrożył nową strategię operacyjną.
Rozpoczął karierę w bankowości korporacyjnej w Citibanku, a następnie pracował jako Dyrektor Wykonawczy w J.P. Morgan Corporate and Investment Bank w Londynie, gdzie odpowiadał za rynek niemiecki, rosyjski oraz CEE, jednocześnie pełniąc funkcję zastępcy dyrektora oddziału J.P. Morgan w Polsce.
Przewodniczący Rady Programowej konferencji Fintech & Insurtech Congress, oraz Przewodniczący Rady Doradczej Fundacji im. Lesława A. Pagi. Wcześniej członek Rady Nadzorczej notowanego na GPW funduszu private equity wyspecjalizowanego w transformacji cyfrowej MCI Capital S.A. oraz członek rady dyrektorów American Chamber of Commerce in Poland.
Absolwent Stern Leadership Academy na Stanford School of Business oraz Leadership Academy for Poland w Center for Leadership, wykształcenie wyższe oraz podyplomowe uzyskane na Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytecie w Lund oraz Uniwersytecie Warszawskim.
W stosunku do Marcina Petrykowskiego nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e)–h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Ricardo da Silva Oliveira
Ricardo da Silva Oliveira posiada rozległą wiedzę dziedzinie finansów, zarządzania, negocjacji oraz przedsiębiorczości. Ukończył studia z Business Economics na Oklahoma University, posiada również tytuł licencjata z psychologii i Sports Management uzyskany na University of California, Santa Barbara. Ukończył studia podyplomowe z finansów, zarządzania biznesem i inwestycji w nieruchomości na Universidade Católica Portuguesa oraz na ISEG, a także uzyskał tytuł Executive Master’s Degree w dziedzinie Finance & Control na Universidade Católica Portuguesa.
W swojej karierze brał udział w i nadzorował liczne projekty związane z nabywaniem, restrukturyzacją i finansowaniem przedsiębiorstw, co pozwoliło mu zbudować rozległą międzynarodową sieć kontaktów, dzięki którym z powodzeniem wspiera rozwój wielu podmiotów prowadzących działalność na rynkach globalnych.
W sektorze medialnym, odegrał m.in. kluczową rolę w powstaniu Nobias European Studios, spółki zajmującej się między innymi produkcją rozwiązań w zakresie e-handlu, sztucznej inteligencji i technologii multimedialnych.
W stosunku do Ricardo da Silva Oliveira nie zachodzą okoliczności wymienione w §10 pkt 20) lit. e)–h) Załącznika nr 1 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS