A A+ A++

Radny Dariusz Nowak złożył we wrześniu 2024 r. dwa wnioski o wykonanie wywyższenia na przejściu dla pieszych lub progu zwalniającego. Pierwszy wniosek dotyczył rejonu przed przejściem dla pieszych, które znajduje się w Rynku w ciągu jezdni między ulicami Iłżecką i Niską w pobliżu wyjścia z ulicy Krętej. Drugi wniosek dotyczył ulicy Kolejowej w Starachowicach. 

„Wykonanie wywyższenia lub progu zwalniającego wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości przed przejściem dla pieszych, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu oraz przy zredukowanej prędkości zmniejszy hałas, jaki wytwarzają samochody jadąc po kostce brukowej. Wniosek swój składam na prośbę mieszkańców Rynku” – czytamy w piśmie radnego do włodarza miasta.

Ten wniosek radnego zostanie przekazany na najbliższe posiedzenie Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego celem omówienia.

Drugi wniosek o wykonanie przejścia dla pieszych z wywyższeniem lub progiem zwalniającym na ul. Kolejowej w rejonie skrzyżowania i parkingu przed laboratorium diagnostycznym.

„W miejscu tym jest ruchliwe skrzyżowanie, na którym samochody jadące z ulicy Marszałka Piłsudskiego skręcają w lewo lub prawo w ulicę Kolejową. Niestety obecnie często dochodzi tam do stłuczek i kolizji. Na tym prostym odcinku ulicy Kolejowej kierowcy rozwijają nadmierną prędkość. Przejście dla pieszych z wywyższeniem wymusi zmniejszenie prędkości i poprawi bezpieczeństwo w ruchu kołowym i dla pieszych. W pobliżu tego miejsca nie ma przejścia dla pieszych, a niedaleko jest przystanek autobusowy naprzeciw zakładu wyrobów bazaltowych. Osoby idące z ulicy lub na ulicę Marszałka Piłsudskiego często przekraczają jezdnię w rejonie tego skrzyżowania. Proszę o szybkie i pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku” – napisał radny Nowak.

W odpowiedzi otrzymał informację, że jego wniosek został przekazany do Zarządu Dróg Powiatowych.  

Przypomnijmy, że niedawno wniosek w taki samym tonie został złożony przez radnego Piotra Capałę, a dotyczył ulicy Miodowej. Tam pod pismem do prezydenta miasta w sprawie budowy progów zwalniających podpisało się 65 osób. 

Wiceprezydent Elżbieta Gralec poprosiła wnioskodawców o wskazanie miejsca, w którym progi będą zamontowane, pisząc: „W ostatnim czasie do Urzędu wpłynęło kilka wniosków o demontaż progów z uwagi na uciążliwy hałas, jaki powstaje w budynkach mieszkalnych, dlatego proszę o wskazanie miejsca, w którym progi będą zamontowane. Koszty związane z wykonaniem wymienionego urządzenia poprawiającego bezpieczeństwo użytkowników ruchu zostaną uwzględnione w budżecie Gminy na 2025 rok” – czytamy w odpowiedzi zastępczyni prezydenta miasta ds. gospodarczych Elżbiety Gralec. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРоссия ударила дронами по Одесской области: повреждена девятиэтажка, пятеро раненых
Następny artykułUrząd Miejski Zabrze organizuje XXI Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych 2024