A A+ A++

To kolejna akcja organizowana przez Zieloną Dębicę, do współpracy w której stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców.

Ich pomoc przyda się tym razem przy tworzeniu rabaty o nazwie Ogród dla skrzydlatych przyjaciół. Jej powstanie, jak przekonują członkowie stowarzyszenia, jest konieczne, by zapewnić owadom i ptakom schronienia, miejsca do rozwoju oraz pożywienie. To dlatego posadzone zostaną przede wszystkim rośliny nektarodajne, pyłkodajne i owocujące.

Na tym jednak tworzenie atrakcyjnego miejsca dla skrzydlatych się nie zakończy. Przy rabacie zostaną też ustawione domki dla owadów i poidełka na wodę. Pomiędzy roślinami będzie biegła naturalna ścieżka.

– To wspaniałe jak łączą się ludzie i pokolenia w jeden zespół, by wzbogacać nasze miejskie tereny w zieleń, kwiaty i organizmy zwierzęce. Przybywajcie o 8 rano w najbliższą sobotę 5.10.2024. Zapraszamy na wspólne sadzenie w Parku Jordanowskim – zachęcają organizatorzy na profilu FB Zielona Dębica.

Jesienią stowarzyszenie ma jeszcze w planach odbudowę podszycia w Parku Skarbek-Borowskiego, aby ptaki miały się gdzie gnieździć i nie opuszczały Dębicy.

Organizacja ta jest już znana dębiczanom, ale także mieszkańcom całego powiatu dębickiego z wielu innych akcji. Jedną z tych zapoczątkowanych przez Zieloną Dębicę, która cieszy się olbrzymią popularnością, są wyprzedaże garażowe. W tym roku odbyły się już cztery edycje, a ostatnia zaplanowana jest na 30 listopada w Domu Sportu.

Stowarzyszenie zaprasza też miłośników ptaków, by z lornetkami przyglądać się skrzydlatym. Na takich spotkaniach zawsze gości też ornitolog, który dzieli się ze zgromadzonymi wiedzą na temat życia fruwających stworzeń. W ostatnią sobotę września mieli okazję usłyszeć kolejne opowieści podczas Jesiennej migracji ptaków na zalewie Mokrzec.

A podczas sierpniowej pogadanki o ptakach przy tamie nad Wisłoką spotkali 22 ich gatunki. Były to: krzyżówka, nurogęś, grzywacz, sierpówka, ślepowron, brodziec piskliwy, czapla nadobna, czapla siwa, myszołów, dudek, zimorodek, sójka, kawka, gawron, dymówka, szpak, muchołówka szara, pliszka żółta, pliszka górska, pliszka siwa, makolągwa i szczygieł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułQUIZ. Rozpoznaj sportowców w reklamach!
Następny artykułW Ciechanowie powstanie kryte lodowisko