A A+ A++

Tym programem przekona wyborców? Oto “Siódemka Szmala”

Materiały prasowe / Orlen Superliga / Na zdjęciu: Sławomir Szmal

Sławomir Szmal, legendarny bramkarz i aktualny wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, będzie ubiegać się o stanowisko prezesa. Oto jego program wyborczy.

W tym artykule dowiesz się o:

Sławomir Szmal

Jeszcze do niedawna Sławomir Szmal był jedynym oficjalnym kandydatem na stanowisko prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Aktualny wiceprezes ZPRP swą decyzję ogłosił już w kwietniu tego roku i wydaje się faworytem w tym wyścigu.

Jego największym rywalem będzie bez wątpienia Bogdan Wenta, który potwierdził we wtorek (—> WIĘCEJ TUTAJ), że wystartuje w zaplanowanych na 26 października wyborach na prezesa związku. Tym samym były selekcjoner polskiej reprezentacji stoczy pojedynek ze Sławomirem Szmalem, któremu mówił, że… będzie go wspierać.

– Jestem zaskoczony informacjami o jego ewentualnym starcie w wyborach na prezesa. Nawet bardzo. Odbyliśmy kilka rozmów i Bogdan mówił, że będzie mnie wspierał. Był nawet plan, by został wiceprezesem do spraw międzynarodowych. Nie mówił mi, że plany się zmieniły – mówił we wrześniu w wywiadzie z WP SportoweFakty Sławomir Szmal.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ależ forma Justyny Kowalczyk-Tekieli. Nagranie z finiszu robi wrażenie!

Legendarny bramkarz i wiceprezes ZPRP zapowiedział, że na każdego konkurenta patrzy z szacunkiem i chce jak najwięcej osób przekonać do swojego programu. Właśnie go oficjalnie przedstawił i zawiera on siedem punktów, które są dokładnie rozpisane poniżej.

“Siódemka Szmala” prezentuje się następująco:

1) ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE “DOMEM” ZAWODNIKÓW, TRENERÓW, SĘDZIÓW I MENEDŻERÓW PIŁKI RĘCZNEJ, A NIE WĄSKIEJ GRUPY OSÓB.

– Wprowadzę nowoczesne rozwiązania prawno-organizacyjne, chroniące zawodniczki zawodników, sędziów, trenerów i innych członków teamów piłki ręcznej przed nadużyciami, dyskryminacją, przemocą oraz innymi niepożądanymi zjawiskami.
– Będę dążył do wprowadzenia instytucjonalnych rozwiązań dla rozwoju dyscypliny na wszystkich szczeblach organizacyjnych.

2) TRANSPARENTNOŚĆ WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z FUNKCJONOWANIEM ZPRP, A W SZCZEGÓLNOŚCI ZARZĄDU ZWIĄZKU I INNYCH WYBIERALNYCH ORGANÓW

Zainicjuję zmiany statutowe w kierunku:

– pełnej jawności wobec Walnego Zgromadzenia Delegatów w zakresie wydatków Związku ponoszonych na Zarząd i poszczególnych jego członków
– obowiązku sporządzania budżetu z obligatoryjnym podziałem na budżet:
– zarzadzania Związkiem,
– reprezentacji,
– przeznaczony na szkolenie.

3) PASJA, ZAANGAŻOWANIE, PROFESJONALIZM – WYZNACZNIKIEM DZIAŁANIA W STRUKTURACH PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE

Zostaną określone jasne cele oraz zakresy obowiązków i odpowiedzialności dyrektora ds. sportowych oraz innych dyrektorów kierujących poszczególnymi działami Związku. Będzie to związane ze zmianą systemu wynagradzania poprzez uzależnienie wysokości wynagrodzenia i premiowania od stopnia realizacji stawianych celów.

4) NOWOCZESNOŚĆ, TECHNOLOGIA, MARKETING. PLATFORMA E-LEARNINGOWA ZPRP, MIEJSCEM WYMIANY MYŚLI SZKOLENIOWEJ, SĘDZIOWSKIEJ, NARZĘDZIEM OBNIŻAJĄCYM KOSZTY SZKOLEŃ I PODNOSZENIA KWALIFIKACJI TRENERÓW, SĘDZIÓW, DELEGATÓW

– W oparciu o nowoczesne technologie wraz z moim teamem opracujemy strategię marketingową i komunikacyjną Związku,
– Wykorzystam nowoczesne rozwiązania cyfrowe w komunikacji Związku, reprezentacji oraz klubów z kibicami piłki ręcznej,
– Będę dążył do wprowadzenia nowoczesnych narzędzi cyfrowych do procesu szkolenia młodzieży,
– Będę ściśle współpracował z Superligą w zakresie opracowania profesjonalnej strategii marketingowej i komunikacyjnej, mającej na celu zwiększenie popularności dyscypliny oraz większej komercjalizacji wartości marketingowej piłki ręcznej.

5) REFORMA ORAZ PRZYWRÓCENIE RANGI ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWYCH WE WSZYSTKICH KATEGORIACH WIEKOWYCH

– Będę dążył do pozyskania sponsorów dla centralnych rozgrywek młodzieżowych,
– Stworzę system nagradzania i promowania trenerów, którzy wyszkolą zawodniczki i zawodników Kadry Narodowej seniorek i seniorów,
– Podejmę rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w celu przywrócenia piłki ręcznej do programu nauczania wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

6) KLUCZOWA ROLA WOJEWÓDZKICH ZWIĄZKÓW PIŁKI RĘCZNEJ W PROCESIE SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ POPULARYZACJI DYSCYPLINY

– Będę dążył do nawiązania współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w zakresie reformy programów FRKF, “OSPR” i “Gramy w Ręczną”,
– Planuję zwiększenie roli klubów w systemie szkolenia,
– Dla WZPR i wyznaczonych przez kluby osób zostaną zorganizowane szkolenia z nowoczesnego zarzadzania oraz marketingu w sporcie,
– Powołam wyspecjalizowaną komórkę w Związku zajmującą się wsparciem WZPR w pozyskiwaniu środków finansowych.

7) PROFESJONALIZACJA ZAWODU SĘDZIEGO PIŁKI RĘCZNEJ

– Wprowadzę stałe i systemowe programy szkoleniowe dla sędziów oraz jasny i czytelny system oceny poziomu sędziowania,
– Będę dążył do wprowadzenia sędziów zawodowych, począwszy od najwyższej klasy rozgrywkowej.

Były selekcjoner Polaków przypomni o sobie. Powrót po dwóch latach

Były selekcjoner Polaków przypomni o sobie. Powrót po dwóch latach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGoncalo Feio usłyszał dwa zarzuty
Następny artykułAbp Vesco: nominacja kardynalska to wzmocnienie Kościoła otwartego