A A+ A++

Pod hasłem „Razem dla Dzieci z Hospicjum” odbywa się jubileuszowa 15. edycja kampanii „Pola nadziei”, którą w województwie podlaskim prowadzi Fundacja „Pomóż Im”. Symbolem akcji są żonkile; a wiosną, gdy zakwitną, organizowane są kwesty.

Główną częścią ogólnopolskiej kampanii „Pola nadziei”, która służy popularyzacji idei opieki paliatywnej, są pola żonkili.

REKLAMA


Jesienią cebulki żonkili sadzone są przed szkołami, przedszkolami i innymi instytucjami biorącymi udział w akcji. Na wiosnę, gdy kwiaty zakwitną i utworzą pola żółtych kwiatów, odbywają się kwesty na cele charytatywne, a także inne akcje, w które włączają się młodzi ludzie.

Fundacja, która prowadzi domowe hospicjum dla dzieci, zwraca uwagę, że „Pola nadziei” to promocja wolontariatu i bezinteresownej pomocy nieuleczanie chorym dzieciom i ich rodzinom oraz wspieranie hospicjów.

Jak powiedziała koordynatorka wolontariatu Fundacji „Pomóż Im” Natalia Sawicka, to wielka radość widzieć uczniów i nauczycieli, którzy angażują się w kolejne edycje kampanii. – Bardzo budujące i dające nadzieję jest to, że dzieci przenoszą chęć pomagania również do swoich domów, angażując rodziców do wsparcia nieuleczalnie chorych dzieci. Jestem przekonana, że dzięki tak aktywnym działaniom wspaniałych ludzi idea wolontariatu będzie się rozwijała – dodała Sawicka.

– W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Razem dla Dzieci z Hospicjum” – poinformowała wiceprezes Fundacji „Pomóż Im” Joanna Czupryńska-Kwiatkowska. Środki zebrane podczas kwest wesprą właśnie hospicjum.

REKLAMA


Fundacja pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Hospicjum nie jest placówką stacjonarną; tworzy je zespół lekarzy, pielęgniarek i specjalistów. Dojeżdżają oni do chorych dzieci przebywających w swych domach. Pod opieką hospicjum jest ponad 30 małych pacjentów z całego województwa podlaskiego.

– Kolejnym krokiem w rozwoju hospicjum jest budowa placówki stacjonarnej opieki paliatywnej dla dzieci – podała Czupryńska-Kwiatkowska. Dodała, że „Otulone Hospicjum dla Dzieci” ma być dopełnieniem działalności opieki domowej.

Stacjonarne hospicjum miałoby powstać w okolicach Białegostoku, w otulinie Puszczy Knyszyńskiej, a mogłoby w nim przebywać 15 pacjentów – można przeczytać na stronie fundacji. Placówka ma powstać na bazie budynku fundacji, wstępnie oszacowano, że remont i modernizacja będzie kosztowała ok. 8 mln zł.

(PAP)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChoć coraz więcej gier zalicza obsuwę na 2025 rok, ciągle znajdujemy na Steamie ciekawe premiery na październik, zwłaszcza strategie
Następny artykułTak będzie trenować Świątek po odejściu Wiktorowskiego? Sabalenka robi to od lat