2024-10-04 10:36
publikacja
2024-10-04 10:36
Cinkciarz podejmuje kroki prawne w celu jak najszybszego uchylenia decyzji KNF, cofającej zezwolenie na świadczenie usług płatniczych przez Conotoxia – podał w oświadczeniu fintech Cinkciarz.
“Spółka pozostaje do pełnej dyspozycji KNF. Otwarcie i rzetelnie współpracujemy z Komisją, odpowiadając na wszelkie pytania i wątpliwości oraz udostępniając wszystkie wymagane dokumenty. Zgodnie z zaleceniami KNF i uzgodnionym harmonogramem jesteśmy w trakcie wdrażania wszystkich rekomendacji Komisji zawartych w protokole pokontrolnym” – napisano w oświadczeniu Cinkciarza.
“Jednocześnie pragniemy poinformować, że spółka stanowczo sprzeciwia się wydanej decyzji. Działając w najlepiej pojętym interesie klientów, podejmujemy wszelkie kroki prawne mające na celu jak najszybsze uchylenie decyzji podjętej przez KNF” – dodano.
Fintech poinformował, że nieprzerwanie realizuje usługę internetowej wymiany walut.
“Wszystkie powierzone nam środki wracają do naszych klientów w oczekiwanej przez nich walucie. Działają także inne usługi finansowe dostępne w portalu: Invest&Forex oraz pożyczki wielowalutowe. Wszystkie środki powierzone nam przez klientów są w pełni bezpieczne” – napisano.
2 października Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wydała decyzję cofającą zezwolenie na świadczenie usług płatniczych przez Conotoxia. Jak podano, kluczowe dla rozstrzygnięcia było niewypełnianie przez spółkę obowiązków ustawowych, związanych z ochroną środków pieniężnych przyjętych od użytkowników usług płatniczych na poczet wykonania transakcji płatniczych.
Conotoxia działała przez agentów – spółki Cinkciarz. pl i Cinkciarz. pl Marketing.
Decyzja KNF jest natychmiast wykonalna. Skutkiem wydania decyzji będzie wykreślenie spółki z prowadzonego przez KNF rejestru dostawców usług płatniczych i wydawców pieniądza elektronicznego wraz z jej agentami.
KNF podała, że ustaliła warunki i terminy zaprzestania świadczenia usług płatniczych przez Conotoxia. Od chwili doręczenia spółce decyzji zaprzestanie ona, w tym przez agentów, zawierania nowych umów o prowadzenie rachunku płatniczego. Z chwilą doręczenia spółce decyzji ma ona zaprzestać, w tym przez agentów, przyjmowania wpłat lub transferów na wszystkie rachunki płatnicze prowadzone przez spółkę, w szczególności uniemożliwić dokonywania takich wpłat lub transferów za pośrednictwem platformy internetowej lub innych narzędzi służących do świadczenia usług przez spółkę. Do czasu rozliczenia zobowiązań wobec posiadaczy rachunków płatniczych wynikających ze świadczonych im usług płatniczych spółka ma umożliwić posiadaczom rachunków płatniczych, prowadzonych przez spółkę, wypłaty z tych rachunków środków lub transferów na rachunki płatnicze prowadzone u innych dostawców.
Do dnia 31 grudnia 2024 roku spółka ma rozwiązać wszystkie stosunki prawne wynikające z wszystkich zawartych umów o świadczenie przez spółkę usług płatniczych, zaspokajając – w sposób przewidziany prawem – wszelkie roszczenia z tego tytułu. (PAP Biznes)
pel/ gor/
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS