A A+ A++

Około 2000 osób zebrało się w niedzielny wieczór, by oddać hołd Julce i wyrazić sprzeciw wobec przemocy wśród nastolatków. Julka odebrała sobie życie po 5 latach prześladowania przez rówieśników. Marsz ciszy dla Julki pełen młodzieży, dzieci i dorosłych przeszedł od skateparku, obok I LO i dotarł do kielicha na Przylesiu.

„Empatia ratuje, hejt rujnuje”– z takim hasłem i wizerunkiem Julki na banerze z terenu skateparku w Lubinie ruszył pochód, który zgromadził co najmniej 2000 osób. Młodzież, dzieci, dorośli w ten sposób chcieli uczcić pamięć nastolatki, która nie wytrzymała przemocy ze strony rówieśników i odebrała sobie życie. Miejscem docelowym lubinian była kielich na Przylesiu. Organizatorzy wydarzenia przygotowali również specjalną petycję.

Naszą petycję można znaleźć na facebooku w dzisiejszym wydarzeniu „Marsz ciszy dla Julki”.Chcemy, by jak najwięcej osób podpisało list otwarty w celu zmiany prawa, które powinno być zaostrzone w zakresie cyberprzemocy. Chcielibyśmy też, by wprowadzono mechanizmy, które pomogą wszystkim którzy są hejtowani, by w szkołach było trochę więcej o empatii. Trzeba wyjaśniać, gdzie młodzi mogą się udać, by znaleźć pomoc. Jesteśmy dziś tutaj, bo skala hejtu jest tak dużą, ze nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy ile jest prób samobójczych w szkołach w Lubinie. Julia popełniła samobójstwo po 5 latach hejtowani, gdzie jej rodzice szukali wszędzie pomocy, nawet w prokuraturze. Wszystko było zamiatane pod dywan aż stało się najgorsze – mówiła Dominika Kotwas, jedna z organizatorek wydarzenia.

Każdy młody człowiek, który jest ofiarą hejtu może zadzwonić pod numery 116 111 lub 800 12 12 12, by tam porozmawiać z kompetentnymi ludźmi chcącymi im pomóc. 

Zamieszczamy link, pod którym można znaleźć petycję i wszystkie z nią związane szczegóły https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fsecure.avaaz.org%2Fcommunity_petitions%2Fpl%2Fsejm_rzeczypospolitej_polskiej_ul_wiejska_4_6_8_00_zaostrzenie_przepisow_po_tragedii_julii_i_wprowadzenie_programow_prewencyjnych_w_szkolach%2F%3Frc%3Dfb%26fbclid%3DIwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0ro1QMi4dcG5XYtlxWoLjj5ifumyXlfa6sfxl0gautqpBsuFVv_MgBZr0_aem_T1G132TMVAHVp06V_ijnjw&h=AT01BVYQjMeI9EKv_NFP3zMkbcnZ93eGeYxBP-vrEpgf4j_8_rsBHWcBpMOqa0ypEJoihJVeAVH5rUhlfqDhzNr7xVG21sxfQv6iCiZr512qBLZofiz-_6WDyXzgUrqqR36Z&__tn__=-UK-R&c[0]=AT1dyViUFlK8CgnFq2uJ35HiptKF-vUy6MRTclkq6m5GM76AH_kbGNsOU582lkKcCeANiGQZsmRvZF_r1EjTj4YvSNIE01ARScv2aOcUJW45s3mcwyHqT9wxPOQtTBE1j3FBdl05XFmddA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Podziemie Europy”. Wstrząsający reportaż o nielegalnym rynku aborcyjnym
Następny artykułВперше за 28 років: Україна вийшла до півфіналу Чемпіонату світу з футзалу