A A+ A++

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość kierowców na terenie naszego miasta. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 4 osoby, które nie powinny były wsiąść za kierownicę. Głównym założeniem przeprowadzanych cyklicznie działań jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących “na podwójnym gazie”.

Tragiczne konsekwencje jazdy po alkoholu

Nietrzeźwi kierowcy mogą doprowadzić do tragicznych zdarzeń drogowych. Ich nieodpowiedzialność jest niebezpieczna nie tylko dla nich, ale także innych osób poruszających się po drogach. Jazda w stanie po użyciu alkoholu albo w stanie nietrzeźwości niesie za sobą wielkie ryzyko i naraża na konsekwencje prawne, ale także zdrowotne. W najgorszym wypadku może doprowadzić do utraty życia – zarówno kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Zatrzymania w Tychach

Podczas wczorajszych działań tyscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę czterem kierowcom. Wszyscy zostali zatrzymani do kontroli przy ulicy Katowickiej i znajdowali się w stanie nietrzeźwości:

  • o godzinie 05:58 zatrzymano do kontroli kierującego pojazdem marki Ford. Badanie wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy – wynik kontroli wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu;

  • o godzinie 06:35 policjanci skontrolowali kierującego pojazdem marki Audi. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik wskazał ponad 0,5 promila alkoholu;

  • kilka minut później mundurowi skontrolowali trzeźwość kierującego pojazdem marki Honda. Wynik badania wykazał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie;

  • o godzinie 07:05 w trakcie kontroli kierującego pojazdem marki Toyota policjanci ustalili, że 36-letni kierujący wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 1,1 promila alkoholu.

Prawne konsekwencje nietrzeźwości

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, zapłata świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 do 60 000 złotych oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu, grozi grzywna nie niższa niż 2500 złotych, mogąca sięgać kwoty nawet 30000 złotych lub areszt do 30 dni, a także zakaz prowadzenia pojazdów oraz 15 punktów karnych.

Apel ze strony policji

Kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Zwracamy się także do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKlienci czołowych banków pozbawieni środków do życia. Konta wyczyszczone z pieniędzy
Następny artykuł„Co w domach (nie tylko szlacheckich) dawniej bywało”. Nowa wystawa w Muzeum Pozytywizmu