A A+ A++

W Ministerstwie Zdrowia znów zmiana na ważnym stanowisku. Tym razem nową szefową Departamentu Zdrowia Publicznego, została Dagmara Korbasińska-Chwedczuk. To już trzecia zmiana dyrektora tego departamentu w tym roku. Co ciekawe, od sierpnia Korbasińska-Chwedczuk kieruje także Departamentem Równości w Zdrowiu i teraz będzie łączyć obie te funkcje.

Dagmara Korbasińska-Chwedczuk nową szefową Departamentu Zdrowia Publicznego w MZ

Dagmara Korbasińska-Chwedczuk objęła funkcję dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia, zastępując na tym stanowisku Joannę Głażewską. Głażewska kierowała departamentem zaledwie trzy miesiące, po czym złożyła rezygnację w sierpniu. Nowa szefowa, Dagmara Korbasińska-Chwedczuk, ma już doświadczenie w zarządzaniu – od sierpnia tego roku pełni również funkcję koordynatora Departamentu Równości w Zdrowiu. Dagmara Korbasińska-Chwedczuk urodziła się w Warszawie i ukończyła Uniwersytet Warszawski. Wcześniej pełniła funkcję wicedyrektora w SPZOZ Warszawa Białołęka.

Ministerstwo Zdrowia planuje oceniać jakość świadczeń zdrowotnych

Obecnie kierownictwo Departamentu Zdrowia Publicznego wygląda następująco: dyrektorką jest Dagmara Korbasińska-Chwedczuk, a jej zastępczynią Karina Szewczyk.

Problemy z obsadzeniem stanowiska

Kandydat na stanowisko szefa Departamentu Zdrowia Publicznego był poszukiwany przez długi czas. Jest to jeden z kluczowych departamentów w Ministerstwie Zdrowia, szczególnie w kontekście zbliżającej się prezydencji. W departamencie tym zajmują się ważnymi kwestiami, takimi jak profilaktyka zdrowia i zdrowie psychiczne, które są priorytetami. Ostatecznie wybór padł właśnie na Dagmarę Korbasińską-Chwedczuk.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że nie prowadzi rejestru ciąż
Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że nie prowadzi rejestru ciąż

Czym zajmuje się Departament Zdrowia Publicznego?

Przed Departamentem Zdrowia Publicznego stoi kilka kluczowych zadań. Po pierwsze, planuje i koordynuje działania, które mają na celu promowanie zdrowia i zapobieganie przewlekłym chorobom, które są największym problemem dla zdrowia społeczeństwa.

Zajmuje się również ochroną zdrowia psychicznego i realizacją działań dotyczących uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych. Dodatkowo, nadzoruje też realizację zadań związanych z Funduszem Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Warto też dodać, że Departament zajmuje się lekoopornością, czyli problemem, kiedy leki przestają działać na niektóre choroby. Działa tu w ramach koncepcji „One Health” Światowej Organizacji Zdrowia, która stawia na zdrowie ludzi, zwierząt i całego ekosystemu.

Departament prowadzi również sprawy związane z psychiatrią sądową oraz współpracuje z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, aby badać czynniki szkodliwe i uciążliwe w pracy a także zajmować się chorobami zawodowymi.

Ministerstwo zdrowia i podległe instytucje zabezpieczają zdrowie powodzian
Ministerstwo zdrowia i podległe instytucje zabezpieczają zdrowie powodzian

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBurza po wyborze Wiktorii z “Rolnika”. “Szuka instagramowego misia, a nie partnera do życia”
Następny artykułXXIV Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich już w sobotę w Centrum Kultury Teatr