A A+ A++
fot.mat.prasowe

Fundacja Oczami Brata

O dofinansowaniu mówi prezes Fundacji Oczami Brata w Częstochowie:

Paweł Bilski: W ramach tych środków wzmocnimy działanie dwóch prowadzonych przez fundację warsztatów terapii zajęciowej, wsparcie uzyskają rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością, uruchomimy nowe mieszkanie treningowe. Te środki wzmocnią też funkcjonowanie Rodzinnego Domu Pomocy, który działa w Domu Oczami Brata, ponadto otworzymy całodobowy Ośrodek Opieki Wytchnieniowej dla osób z niepełnosprawnością, ale w sumie dla rodziców i otoczenia, dając im tak zwaną przerwę regeneracyjną.


Fundacja rozwija wciąż nowe projekty i podejmowane działania. Kolejne efekty zobaczymy już od listopada tego roku, w tym następne przedsięwzięcia kulturalne:

Paweł Bilski: Zrealizujemy trzy inwestycje kulturalne, czyli powstanie  teatr, zaprezentujemy nowy spektakl Teatru Oczami Brata, czyli teatru osób z niepełnosprawnością, ale też zaprezentujemy w Polsce spektakl pod tytułem Cebula. No i jeszcze na te środki finansowe składa się funkcjonowanie tak zwanego Zakładu Aktywności Zawodowej, który wzmacnia naszą klubokawiarnię i kawiarnię, ale co najważniejsze, dzięki tym środkom dajemy pracę dwudziestu osobom z niepełnosprawnością po prostu na co dzień pracujących nie tylko w klubokawiarni i kawiarni, ale też w Domu Oczami Brata czy w teatrze.

Rozwijany ma być zakres warsztatów terapii zajęciowej dla 55 osób, a wsparcie zostanie skierowane też do rodziców i opiekunów. Wkrótce Fundacja Oczami Brata otwiera nowe mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością oraz otwiera nowy ośrodek Całodobowej Opieki Wytchnieniowej:

Paweł Bilski: Sami nasi uczestnicy pod okiem naszej kadry, ale też pod okiem psychologów, rodziców, będą mogli zaproponować, jaki kurs ich interesuje do tego, aby się właśnie dalej rozwijać, czy to będzie kurs baristy, bo w przyszłości myślę o pracy w klubokawiarni, czy to będzie kurs związany z przygotowywaniem posiłków, czy być może będzie to nawet jakiś kurs aktorstwa, techniki aktorskiej, to będziemy mogli takie warsztaty właśnie dla tych osób zrealizować.

Fundacja pozyskała również razem ze Spółdzielnią Socjalną „Jasne, że Alternatywa 21″ dotacje z budżetu Województwa Śląskiego i PFRON-u na prowadzenie Zakładu Aktywności Zawodowej. Jest to prawie 740 tys. złotych rocznie w kolejnych latach.

Czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPaździernkowa lista leków refundowanych wchodzi w życie
Następny artykułS7 i ul. Kocmyrzowska. Ruch na ul. Darwina przywrócony, na Wszystkich Świętych tramwaj dojedzie do Cmentarza Grębałów