A A+ A++

11 cech, które świadczą o geniuszu. Przy piątce się zastanów

Czy jesteś geniuszem? Sprawdź

Źródło zdjęć: © EastNews | Adam Wysocki

ZS

30.09.2024 20:53, aktual.: 30.09.2024 21:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoba uważana za “geniusza” zwykle może się pochwalić szeroką wiedzą z ogólnych tematów. Nie jest to jednak jedyna cecha, która wyróżnia tę grupę ludzi. Co jeszcze świadczy o tym, że poznaliśmy geniusza, albo że sami możemy się tak nazwać?

“Geniuszem” w języku potocznym nazywamy osobę, która wykazuje się dużą wiedzą na wiele tematów, ale też przejawia się wysoką inteligencją emocjonalną. To jednak niejedyne oznaki geniuszu. Jeżeli zauważysz u siebie lub bliskiej osoby poniższe cechy, bardzo możliwe, że zaliczacie się do tego znamienitego grona.

Zobacz też: Liczy się pierwsza sekunda. To, co widzisz na obrazku, zdradza wiele

11 cech ludzi, o których mówimy “geniusze”

Pierwszą istotną cechą jest niekonwencjonalne myślenie. Odnosisz wrażenie, że rozwiązujesz zadania w inny sposób niż wszyscy? Do problemów podchodzisz nieszablonowo, szukając rozwiązań w innych miejscach, niż wszyscy? Myślenie poza schematem to przejaw dużej inteligencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Drugą cechą geniuszy ma być dokładne zgłębianie interesującego tematu. Zafascynowałeś się kosmosem? Bardzo możliwe, że sięgasz po każdą napotkaną książkę, słuchasz podcastów na ten temat i oglądasz wystąpienia naukowców, aby zdobyć jak najwięcej wiedzy z tego zakresu.

Kolejną cechą charakterystyczną dla geniuszy jest łatwe i szybkie przyswajanie wiedzy. Spotkałeś kogoś, kto raz przeczytał rozdział dotyczący nowego problemu matematycznego i od razu załapał, jak do niego podejść? To osoba o wysokim ilorazie inteligencji.

Nie mniej ważna u geniuszy jest refleksyjność. Geniusze dużo czasu spędzają we własnej głowie, analizując, zastanawiając się nad sensem ludzkiego istnienia.

Następne w kolejce jest szybkie łączenie ze sobą spraw pozornie niezwiązanych. Dzięki widzeniu połączeń, które na pierwszy rzut oka dostrzec jest trudno, geniusze potrafią opracować nowe wynalazki, które ułatwiają nam życie.

Kolejna cecha może w pewien sposób łączyć się z refleksyjnością – geniusze lubią przebywać we własnym towarzystwie. Nie widzą problemu w samotności, a wręcz rozkoszują się czasem spędzanym sam na sam. Nie są jednak zupełnymi odludkami, a w towarzystwie potrafią zaskoczyć świetnym poczuciem humoru, a także dystansem do siebie.

Geniusze to perfekcjoniści – dążą do doskonałości w pracy, obowiązkach. Zgłębiając dokładnie zjawiska i skupiając się na rozwiązywaniu problemów, chcą osiągać więcej.

Bardzo ważnym znakiem rozpoznawczym geniusza jest też niezależne myślenie. Tacy ludzie nie podążają za tłumem, są wierne swoim poglądom, których bronią zawsze, kiedy nadejdzie taka potrzeba.

To akurat nie powinno dziwić – geniusze to osoby ciekawe świata, które nieustannie pragną się czegoś uczyć. Chcą wiedzieć dużo o wszystkim. Posiadają zainteresowania wieloma dziedzinami, nieustannie poszerzając swoje horyzonty.

Niezwykle istotna w przypadku geniusza, jest też jego inteligencja emocjonalna. To wrażliwcy, wyczuleni na potrzeby innych ludzi, rozumienia ich emocji.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: [email protected]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЗеленский о Рамштайне: Это будет особая встреча
Następny artykułУкраїні не потрібен дозвіл на застосування власної зброї для ударів по РФ – Держдеп