A A+ A++

Od początku października do końca listopada w gminach metropolii warszawskiej, w tym także w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie, będą prowadzone badania ruchu ulicznego oraz kolejowego.

Pierwszy etap zbierania danych obejmuje działania ankietowe. Ankieterzy z agencji badawczej PBS Sp. z o.o. odwiedzą losowo wybrane lokale mieszkalne, by porozmawiać ze wszystkimi członkami gospodarstwa domowego, którzy mają co najmniej 6 lat. Będą zadawać pytania dotyczące sposobów podróżowania, celu podróży oraz używanych środków transportu. Chodzi o to, by lepiej zrozumieć, jak, dokąd i czym przemieszczają się mieszkańcy naszej gminy.

Ankieterzy na ulicach i stacjach kolejowych
Oprócz odwiedzin w domach, ankieterzy będą obecni również na stacjach kolejowych. Zbiorą dane o podróżach mieszkańców korzystających z komunikacji zbiorowej, co pomoże w planowaniu lepszych połączeń kolejowych i drogowych. Organizatorzy badania podkreślają, że to wyjątkowo istotne, bo od czasu ostatnich badań w 2015 roku w systemie transportowym naszego regionu zaszło wiele zmian. Powstały nowe drogi, rozwinęły się połączenia komunikacyjne, a powiązania między naszą gminą a Warszawą stały się silniejsze.

Bezpieczna ankieta
Jeśli ankieter zapuka do Twoich drzwi, nie martw się! Każdy z nich będzie posiadał identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz list wyjaśniający cel badania. To istotne, aby mieszkańcy brali udział w badaniu, bo zebrane informacje pozwolą stworzyć lepsze rozwiązania transportowe dla nas wszystkich.

Badanie zakończy się w listopadzie, a wyniki pomogą w aktualizacji matematycznego modelu ruchu, który służy do planowania nowych dróg, połączeń autobusowych i kolejowych. Dzięki temu będziemy mogli podróżować szybciej, wygodniej i bardziej ekologicznie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł20 mln zł na wyrównanie szans edukacyjnych
Następny artykuł5 pytań o rentę dożywotnią.