A A+ A++

Zlew jak nowy. Trik, który zdziała cuda

Sposób na czysty zlew

Sposób na czysty zlew

Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Pawel Kacperek

WOA

29.09.2024 17:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyszczenie zlewozmywaka nie musi wymagać drogich, chemicznych preparatów. Wystarczy soda, szare mydło, olejek eteryczny i odrobina oleju, by zlew wyglądał jak nowy.

Czystość w kuchni to podstawa higieny, a jednym z kluczowych elementów jest zlewozmywak – miejsce, przez które codziennie przepływają resztki jedzenia, brudne naczynia i woda. Brudny zlew to idealne środowisko dla bakterii, które mogą łatwo rozprzestrzenić się po całym pomieszczeniu.

Aby uniknąć problemów zdrowotnych i cieszyć się czystością, warto zadbać o regularne czyszczenie zlewu, używając naturalnych środków, które znajdziesz w domu. Oto sprawdzony sposób, który sprawi, że Twój zlew będzie lśnił, a ty poczujesz satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Soda oczyszczona – twój sprzymierzeniec w walce z zabrudzeniami

Zacznij od przygotowania pasty z sody oczyszczonej, która doskonale radzi sobie z uporczywymi, zaschniętymi zabrudzeniami oraz osadami z kamienia. Soda ma właściwości lekko ścierające, co sprawia, że jest idealnym środkiem do czyszczenia, a jednocześnie bezpiecznym dla powierzchni zlewozmywaka. Wymieszaj kilka łyżek sody z odrobiną wody, tak aby powstała gęsta pasta.

Kolejnym kluczowym składnikiem jest szare mydło, znane ze swoich właściwości czyszczących i antybakteryjnych. W formie płynnej jest łatwe w użyciu, ale jeśli masz kostkę, możesz ją rozdrobnić, ścierając na tarce. Następnie zalej wiórki wrzącą wodą i mieszaj do uzyskania gładkiej, gęstej masy. Szare mydło doskonale rozpuszcza tłuszcze, co sprawia, że brud zniknie w mgnieniu oka.

Wszechmocne © WP

Zamiast mydła możesz dodać do pasty z sody niewielką ilość płynu do naczyń. Oba te składniki sprawnie rozpuszczają tłuste zabrudzenia, a także pomagają w usuwaniu trudnych osadów.

Aby nadać swojemu preparatowi przyjemniejszy zapach, dodaj kilka kropel olejku eterycznego. Pomarańczowy olejek nie tylko wprowadzi świeży aromat do kuchni, ale również ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu zlewozmywak nie tylko będzie lśnił, ale także pachniał czystością.

Olejowanie – naturalna konserwacja

Gdy zlew jest już czysty, czas na jego impregnację. Olejowanie to prosta, ale skuteczna metoda, która sprawia, że zlew dłużej pozostaje czysty, a nowe zabrudzenia nie osadzają się tak szybko. Wystarczy nałożyć niewielką ilość jadalnego oleju (może to być rzepakowy, słonecznikowy lub lniany) na miękką szmatkę, a następnie wcierać go w powierzchnię zlewu. Olej tworzy cienką warstwę ochronną, która zapobiega osadzaniu się kamienia i brudu, a jednocześnie sprawia, że zlew zyskuje elegancki połysk.

Czytaj też: Rozenek: “Polskie gospodynie domowe przesadzają z dozowaniem płynów do prania”

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: [email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWirus w telefonie. Co robić i jak go usunąć? Skuteczne sposoby
Następny artykułNajlepsza piłka do koszykówki dla fana NBA