A A+ A++


Reklama

Muzeum Ziemi Sądeckiej zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego (ul. Lwowska 226) na „Święto Kawy i Czekolady”. Wstęp kosztuje 10 zł ale w tej cenie jest filiżanka kawy lub czekolady. Wydarzenie zaplanowano między godz. 15:00 a 20:00 w niedzielę 29 września.

– Kawa i czekolada to starzy przyjaciele. Rozkoszując się filiżanką kawy to właśnie po kostkę czekolady sięgamy najczęściej. Smak kawy i czekolady odnajdziemy w wielu smakołykach – pralinach, batonikach, ciastach. Ziarna kawy i kakao mają wiele wartościowych związków, pozytywnie wpływających na nasze samopoczucie. Więcej o kawie i czekoladzie podczas ich święta już 29 września w Miasteczku Galicyjskim. Zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

PROGRAM

PRELEKCJE:

Reklama

–  pochodzenie i rodzaje kaw

– kawa dobra na wszystko

– mała czarna pobudza

– kawa lubi towarzystwo

– historia czekolady

– właściwości lecznicze i kosmetyczne kakao

STOISKA TEMATYCZNE:

– niestandardowe sposoby wykorzystania kawy i czekolady w pielęgnacji ciała

– słodkie desery – degustacja lodów tajskich i ciast

– wytrawne koktajle na bazie kawy

– słodkie koktajle na bazie czekolady

– fontanna czekoladowa

– prezentacja serwisów kawowych

WARSZTATY:

– skomponuj swoją tabliczkę czekolady

– eksploracje czekoladowo – kawowe

RECITAL  
w wykonaniu Michała Skocznia przy akompaniamencie Szymona Łęczyckiego (w 5 odsłonach)

Święto Kawy i Czekolady w Miasteczku Galicyjskim

Miasteczko Galicyjskie, oddział Muzeum Ziemi Sądeckiej, jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Ten osobliwy zespół urbanistyczny przybliża atmosferę małych miasteczek. Zachodnią pierzeję rynku zajmuje ratusz. Budynek ze smukłą wieżą i arkadowymi podcieniami jest repliką niezrealizowanej siedziby starosądeckich władz. Ratusz pełni funkcje reprezentacyjne oraz konferencyjno-hotelowe. Na parterze znajduje się recepcja, kawiarnia oraz sala wystawiennicza; na pierwszym piętrze są czytelnia i obszerna sala główna. Najwyższą kondygnację ratusza zajmują stylowo umeblowane pokoje gościnne.

Z ratuszem sąsiadują dwa domy mieszczańskie ze Starego Sącza. W jednym urządzono atelier fotograficzne oraz warsztat zegarmistrzowski; w drugim domu znajduje się pracownia garncarza. Najdalej na zachód wysuniętym budynkiem jest dwór szlachecki z Łososiny Górnej. Klasycystyczna budowla jest rekonstrukcją oryginału, który uległ całkowitemu zniszczeniu w latach siedemdziesiątych XX wieku. Na parterze mieści się biblioteka specjalistyczna z bogatym księgozbiorem Muzeum Ziemi Sądeckiej. Nieodłącznym elementem architektury wsi i małych miast była – i jest do dzisiaj – remiza strażacka. W zrekonstruowanej w Miasteczku można obejrzeć rozmaite wyposażenie: wozy, hełmy, bosaki, węże gaśnicze i sikawki. W domach przy rynku urządzono m.in. sklepik z pamiątkami i antykwariat, pracownię rzemieślnika wyrabiającego drewniane ozdoby i zabawki, zakład dentystyczny, aptekę w stylu retro, pracownię żydowskiego krawca, cukiernię i pocztę.

materiał nadesłany przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego? A może niepokojącego czy bulwersującego? Opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na [email protected] Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak znaleźć dobrego adwokata?
Następny artykułTen żłobek w Elblągu to najlepsze co możesz dać swojemu dziecku