Dlaczego na panelach podłogowych powstają wybrzuszenia?
Chcąc utrzymać nasze panele podłogowe w jak najlepszym stanie, należy je rzecz jasna, regularnie i odpowiednio czyścić. I choć sposoby pielęgnacji paneli mogą się różnić w zależności od ich rodzaju, to jednak w większości przypadków niezbędne jest użycie wody.
Niestety jeden, wydawałoby się niewielki błąd podczas tzw. mopowania paneli, może doprowadzić do ich uszkodzenia. Dzieje się tak na skutek zaaplikowania na panele zbyt dużej ilości wody, która wnika w szczeliny i przyczynia się do powstawania nieestetycznych wybrzuszeń na panelach.
Taka przykra niespodzianka może mieć również miejsce, mimo prawidłowego czyszczenia paneli. Zazwyczaj wynika to z ich niewłaściwego i wadliwego położenia lub słabej jakości materiału, z których zostały wykonane.
Jak pozbyć się z paneli podłogowych nieestetycznych wybrzuszeń?INTERIA.PL
Jak pozbyć się wybrzuszeń na panelach podłogowych?
Wybrzuszenia na panelach podłogowych zdecydowanie negatywnie wpływają na ich estetykę, a w dodatku mogą pogłębiać i przyspieszać proces ich odkształcania.
Jeśli mamy do czynienia z laminowanymi panelami, a właśnie na nich najczęściej pojawiają się wybrzuszenia, należy działać błyskawicznie. Pierwszy krok polega na bardzo dokładnym osuszeniu paneli za pomocą ściereczek lub ręczników.
Następny etap to rozgrzanie żelazka, przyłożenie go do położonego na panelach ręcznika i delikatne prasowanie wybrzuszonego miejsca. Czynność wykonujmy z wyczuciem, by nie przypalić paneli. Ponadto użyjmy starego ręcznika, którego w razie przypalenia żelazkiem, bez żalu wyrzucimy do kosza.
Iwona Pavlović: Prywatnie bliżej mi do Białego Misia niż do Czarnej MambyINTERIA.PL
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS