A A+ A++

Nie stosuj jesienią i zimą. Inaczej możesz zapomnieć o pięknym storczyku

Jak przygotować storczyka na nadejście jesieni i zimy?

Jak przygotować storczyka na nadejście jesieni i zimy?

Źródło zdjęć: © Getty Images | Wirestock

ORY

23.09.2024 14:23, aktual.: 23.09.2024 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Storczyki to jedne z najbardziej popularnych roślin doniczkowych. Jednak aby cieszyć się ich pięknymi kwiatami również jesienią i zimą, warto zastosować się do kilku ważnych wskazówek dotyczących ich pielęgnacji.

Storczyki cieszą się dużą popularnością w polskich domach i mieszkaniach, jednak ich pielęgnacja nie należy do najprostszych. Jesienią konieczna jest zmiana sposobu pielęgnacji tych roślin, aby mogły prawidłowo przejść okres zimowego spoczynku.

Oto kilka kroków, które można podjąć, aby przygotować storczyki na nadchodzącą zimę:

  • Usuń odżywki z doniczek.
  • Zmniejsz częstotliwość podlewania.
  • Zadbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jesienią storczyki wchodzą w stan uśpienia, dlatego jest to czas, aby usunąć wszelkie odżywki z ich doniczek. Również nawozów warto używać z umiarem – najlepiej całkowicie zrezygnować z nich na czas zimowy, ponieważ może on zaszkodzić roślinie.

Zmniejszenie podlewania i ochrona przed ciepłem z grzejników

Jednym z kroków przygotowania storczyków na zimę jest zmniejszenie częstotliwości podlewania. W okresie jesienno-zimowym storczyki wymagają mniejszej ilości wody, dlatego podlewanie raz w tygodniu powinno być wystarczające. Ważne jest, aby nie zalewać roślin, ponieważ nadmiar wody może prowadzić do gnicia korzeni.

Storczyki powinny być również chronione przed ciepłem pochodzącym z grzejników. Jeśli trzymamy doniczki na parapecie, gdzie znajduje się kaloryfer, warto je przestawić w miejsce, gdzie nie będą narażone na działanie gorącego i suchego powietrza. Nadmierne ciepło może spowodować usychanie roślin i opadanie kwiatów, co ostatecznie może doprowadzić do ich obumarcia.

Trwa głosowanie w plebiscycie #Wszechmocne. Kliknij w baner poniżej, by oddać głos na swoją Wszechmocną!

Wszechmocne © WP

Utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia

Kolejnym ważnym krokiem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności wokół storczyków. Sucha zimowa aura może negatywnie wpływać na rośliny, powodując, że ich liście będą żółknąć i opadać. Można to ułatwić, korzystając z nawilżaczy powietrza lub poprzez regularne zraszanie liści i korzeni storczyków.

Przemieszczanie storczyków w pomieszczeniach

Jesienią storczyki powinny być przemieszczane w odpowiednie miejsce, aby nie były narażone na chłodne przeciągi, ale miały dostęp do naturalnego światła. Można otworzyć okno wieczorem, aby przyzwyczaić je do spadających temperatur, co wzmocni roślinę przed nadejściem zimy. Należy jednak unikać wystawiania ich na bezpośrednie działanie zimnego powietrza.

To przygotowanie storczyków na okres jesienno-zimowy pozwoli im bezpiecznie przejść przez ten trudny dla nich czas i cieszyć nas swoimi pięknymi kwiatami również zimą.

Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPonad 2 mln dofinansowania z UE na Centrum Usług Społecznych Gminy Brodnica
Następny artykułWorld of Warcraft: The War Within – nowy tryb wychwalany przez weteranów gry