A A+ A++

2024-09-20 16:28

publikacja
2024-09-20 16:28

Brak jest podstaw prawnych do podważania WIBOR na mocy dyrektywy UE – podał w komunikacie Komitet Stabilności Finansowej ds. nadzoru makroostrożnościowego (KSF-M). Zdaniem Komitetu, zakwestionowanie WIBOR stawiałoby pod znakiem zapytania zasady działania systemu finansowego w Polsce.

Dyrektywa UE nie podważy WIBORu. KSF-M: Brak jest podstaw prawnych
fot. daily_creativity / / Shutterstock

“Komitet podtrzymuje swoją ocenę, wyrażoną w komunikacie z grudnia 2022 r. i marca 2023 r., w kwestii braku podstaw prawnych do badania postanowień umowy kredytu dotyczących zmiennego oprocentowania opartego na wskaźniku referencyjnym WIBOR na podstawie przepisów Dyrektywy 93/13” – podano w komunikacie KSF-M.

“Zakwestionowanie możliwości stosowania wskaźnika referencyjnego WIBOR prowadziłoby nie tylko do powstania ogromnych strat finansowych, mogących zagrozić stabilnemu funkcjonowaniu poszczególnych instytucji finansowych, ale również podważałoby fundamenty funkcjonowania całego polskiego systemu finansowego i stawiało pod znakiem zapytania zasady jego funkcjonowania w przyszłości” – dodano. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRepertuar kina Sokół (do 3 października)
Następny artykułAnbernic RG406V – nowy handheld do retro gier z Androidem. Dobre podzespoły dopełnia… nie najlepszy wygląd