A A+ A++

19 września 2024 r.

Malownicze Gorce już wkrótce staną się scenerią muzycznego wydarzenia – kolejnego koncertu z cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który odbędzie się 22 września o godzinie 16.00.

To plenerowe wydarzenie odbędzie się w wyjątkowym miejscu na Szlaku Architektury Drewnianej, a mianowicie tzw. Orkanówce czyli w Muzeum Biograficznym Władysława Orkana w Porębie Wielkiej. Willa, niegdyś dom Władysława Orkana, ugości tym razem muzyków z zespołu Falochron, którzy lirycznie i nastrojowo powitają nadchodzącą jesień!

Zespół Falochron to twórcy gatunku alternatywnej poezji śpiewanej, który w zawrotnym tempie zdobywa kolejnych zafascynowanych odbiorców. Falochron to półfinaliści najnowszej, 15 edycji programu „Mam Talent”. Ich pierwszy występ eliminacyjny w wymienionym show, spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem jury i osiągnął zawrotne 1,7 miliona odtworzeń w mediach społecznościowych. Falochron to również laureaci ogólnopolskich festiwali, którzy gromadzą uznanie szerokiej widowni, dziennikarzy muzycznych oraz jury konkursów. 25 koncertów w pierwszym roku działalności, szczęśliwe, po-koncertowe głosy publiczności i premiera pierwszej płyty nagranej pod patronatem Polskiego Radia Lublin to dobra zapowiedź tego jak ciekawe wydarzenie czeka na Państwa obecność!

Falochron, jak mówią o zespole sami jego członkowie ma chronić przed nadmiernym hałasem i destrukcyjnym tempem świata. Emocjonalne słowa dobierane przez wokalistkę zespołu Aleksandrę Buczek oraz adekwatnie przygotowana warstwa muzyczna to niezapomniana podróż po zakamarkach ludzkiego istnienia. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie, podczas którego będziemy współodczuwali i razem nucili słowa refrenów.

Debiutancki album zespołu Falochron – „Nad głębiami”, to kraina ambitnego słowa oraz emocjonalnej muzyki. Krążek zawiera 12 premierowych utworów, tworzonych przez muzyków zespołu z najwyższą uwagą i starannością w kwestiach treści i dynamiki. Są to utwory, w których odbiorca znajdzie miejsce na oddech, ciszę i przemyślenia. Gatunkowo bliskie indie folk, piosenki poetyckiej, jazzu, a także emocjom i harmonii towarzyszącej współczesnej muzyce filmowej, tworzą jednak odrębny, nowy gatunek – alternatywnej poezji śpiewanej. Teksty autorstwa Aleksandry Buczek, Adama Asnyka i D’Arii Galickiej, na trzy różne sposoby opowiadają o istocie człowieka i jego emocjach. Słowa wyśpiewane na płycie, niosą pozytywny przekaz stawiając kontrasty do obnażonych ludzkich słabości oraz proponując ciekawą perspektywę spojrzenia na problemy, z którymi mierzy się istota ludzka.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/867405662156607/

Wstęp na wydarzenie jest wolny

Zapraszamy!

źr. MOT Małopolska, UG Niedźwiedź

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Bunkier” na stoku nie do poznania. Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl otwarte! [ZDJĘCIA]
Następny artykułStarogard pomaga powodzianom z Miasta i Gminy Wleń