Ostatnie dni przyniosły wiele rozwiązań prawnych, które mają na celu ułatwienie procesu wsparcia powodzian.
Od środy za przekazanie wszelkiego rodzaju towarów, np. żywności i ubrań, ale też nieodpłatne usługi, takie jak zakwaterowanie czy wynajem agregatów prądotwórczych zapłacimy zerowy VAT.
Ciężarówki wiozące pomoc humanitarną na tereny objęte powodzią zostaną zwolnione z opłaty drogowej – zapowiadał w środę minister infrastruktury Dariusz Klimczak.
Jak korzystać ze wszystkich zaproponowanych rozwiązań? Czy piekarz może przekazać darowizną kilkadziesiąt lub nawet kilkaset bochenków chleba? Jak firma powinna rozliczać przekazywanie sprzętu, tak żeby nie zrobić problemów podatkowych sobie i obdarowywanym?
Na tego typu pytania będą odpowiadali zaproszeni przez nas eksperci.
W piątek, 20 września, w godzinach 10-12 będzie można dzwonić pod numer 12 200 00 10. Po drugiej stronie telefonu będą czekali na was urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.
TUTAJ czeka na was specjalny raport powodziowy, w którym zbieramy wszystkie najświeższe i najważniejsze informacje o żywiole, który zdewastował wiele wsi i miast na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.
W czwartek zaproszeni przez nas eksperci odpowiadali na pytania słuchaczy RMF FM dotyczące kwestii ubezpieczeniowych.
Czy w przypadku uruchomienia zalanego pojazdu ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie? Czy towarzystwa ubezpieczeniowe mogą obniżyć wysokość odszkodowania, jeśli dostaniemy od państwa zasiłek dla powodzian?
Więcej na ten temat dowiecie się z artykułu poniżej.
Niezwykle ważne jest, żeby pomagać powodzianom w mądry sposób. Niestety, wśród wielu uczciwych zbiórek pojawiły się także oszustwa. Na naszej stronie przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym zebraliśmy zbiórki godne zaufania.
Gdzie w całym kraju można przekazać dary dla powodzian? Sprawdź >>>LISTĘ<<<.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS