A A+ A++

W dniach 19 – 21 września br. w Katowicach odbędzie się XXVIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, którego rozpoczęcie zainaugurowano konferencją prasową. Eksperci kardiologii oraz przedstawiciel miasta Katowice – współgospodarz Kongresu, opowiedzieli o szczegółach zbliżającego się wydarzenia. Politykazdrowotna.com jest patronem medialnym wydarzenia.

Kongres znów w Katowicach

Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbywa się już po raz 28., zrzeszając środowisko specjalistów szeroko pojętej kardiologii, przedstawicieli administracji publicznej, pacjentów oraz podmioty związane z sektorem ochrony zdrowia. Tegoroczna edycja największego branżowego wydarzenia jest szczególna z uwagi na jubileusz 70-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Około 4000 zarejestrowanych uczestników, 152 sesje naukowe, 2 huby, 17 sal wykładowych przeznaczonych do równoległego prowadzenia wykładów i warsztatów, prawie 500 wykładowców. Niech te spektakularne dane mówią same za siebie – wskazał dr Jacek Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu PTK.

Kongres PTK – święto kardiologii

– To bez wątpienia święto kardiologii, ale przede wszystkim święto pacjentów. Sam nie jestem lekarzem, ale kiedyś mogę być pacjentem, dlatego jesteśmy zaszczyceni, że takie wydarzenie wybitnie naukowe odbywa się w Katowicach. Dodatkowo należy wspomnieć, że poza częścią dydaktyczną, odbędzie się również część profilaktyczna w postaci obchodów Światowego Dnia Serca, które w otwartej przestrzeni będzie miało miejsce już 22 września w Katowicach – powiedział Bogumił Sobula – Pierwszy Wiceprezydent Miasta Katowice, które jest współgospodarzem Kongresu i w tym roku piastuje miano Europejskiego Miasta Nauki.

70 lat Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Prof. Robert Gil, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zwrócił uwagę na Kongres PTK jako istotny element obchodów 70-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Prezes zwrócił uwagę na to, że PTK aktywnie współdziała z innymi towarzystwami naukowymi, aby wymieniać się wiedzą na temat najważniejszych kwestii związanych z interdyscyplinarnym leczeniem chorób układu krążenia.

Kongres będzie też okazją do spotkań z wybitnymi specjalistami, wymiany wiedzy, dyskusji nad najnowszymi osiągnięciami i do nawiązania nowych kontaktów zawodowych. Program naukowy został przygotowany tak, by objąć najnowsze wytyczne, wyniki badań i metody diagnostyczne i terapeutyczne stosowane w codziennej praktyce klinicznej.

Diagnostyka nadciśnienia i chorób serca

– Nie zabraknie tematów związanych z diagnostyką i leczeniem przewlekłych schorzeń wieńcowych, które będą bazować na najnowszych wytycznych ESC. Oprócz tego dużo miejsca zaplanowaliśmy na omówienie wytycznych w leczeniu nadciśnienia tętniczego, migotania przedsionków oraz chorobach aorty i naczyń obwodowych. Jednym słowem, nie zabraknie żadnego z kluczowych tematów związanych z najnowszymi wytycznymi w zakresie leczenia chorób serca i układu krążenia – powiedział prof. Jacek Legutko, przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresu PTK.

Hasłem i mottem tegorocznej edycji Kongresu PTK jest „Kardiologia dla życia. Od prewencji do interwencji”, które będą przyświecać wszystkim sesjom podczas Kongresu.

źródło: mat. pras.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprawcy staranowali witrynę znanego sklepu z biżuterią
Następny artykułDla najmłodszych i rodziców. Dofinansowaliśmy „Koncert Gordonowski”