27-letni kierowca Chip Ganassi Racing wywalczył trzecie mistrzostwo NTT IndyCar Series na przestrzeni zaledwie czterech lat. Problemy z pasami bezpieczeństwa w samochodzie jego głównego rywala, Willa Powera sprawiły, że dwaj liderzy nie stoczyli na torze walki o tytuł. Hiszpan zagwarantował go sobie z przewagą 31 punktów nad drugim Coltonem Hertą.

Amerykanin dzięki zwycięstwu w Big Machine Music City Grand Prix awansował z czwartej na drugą pozycję w klasyfikacji kierowców i został wicemistrzem. Po uplasowaniu się na dziesiątej lokacie w 2022 i 2023 roku, w sezonie 2024 wywalczył najwyższą lokatę w karierze. Scott McLaughlin ostatecznie utrzymał trzecie miejsce, spychając na czwarte Willa Powera.

Piąte miejsce w tabeli przypadło Pato O’Wardowi, który przeciął linię mety na drugiej pozycji, niespełna dwie sekundy za Hertą. Pozwoliło mu to wyprzedzić Scotta Dixona, który spadł na szóste miejsce. Na siódmym miejscu sezon zakończył Kyle Kirkwood. Ósmy Josef Newgarden stanął w ostatnim wyścigu na najniższym stopniu podium.

Dziewiąte miejsce przypadło Santino Ferrucciemu. Kierowca A.J. Foyt Enterprises z roku na rok poprawił się o dziesięć pozycji. W zeszłym sezonie tylko raz ukończył zmagania w czołowej dziesiątce, co pokazuje, jak wielki postęp zrobił. Alexander Rossi zajął dziesiątą pozycję. Linus Lundqvist, debiutant roku uplasował się na 16. pozycji.

206 kółek na Nashville Superspeedway przebiegło bez większych przeszkód. Podczas wyścigu tylko trzykrotnie pojawiła się neutralizacja, a przez cały dystans nie doszło do żadnej poważnej kolizji. Felix Rosenqvist jako pierwszy uderzył w bandę, po przebiciu opony w swoim samochodzie. Katherine Legge rozbiła się po własnym błędzie. Marcus Ericsson stracił przyczepność po drobnej awarii, bądź najechaniu na brudną część toru.