Home Aktualności z Sulęcina

Wczoraj rozpoczął się sezon 2024/25 PLS 1. Ligi Siatkówki Mężczyzn. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w Kluczborku, gdzie miejscowy KKS Mickiewicz Kluczbork podjął ekipę STS Olimpia Sulęcin. Po wyrównanym, pięciosetowym boju wygrali gospodarze 3:2 (21:25, 25:21, 25:16, 22:25, 16:14).

Początek pierwszego seta już zapowiadał, że będziemy mieli do czynienia z wyrównanym meczem. Do stanu 16:16 obie ekipy grały praktycznie punkt za punkt. Wtedy na czteropunktowe prowadzenie wyszli goście i nie oddali go już do końca seta. W drugiej odsłonie gospodarze zaprezentowali się o wiele lepiej. Większa skuteczność poskutkowała zdobytym prowadzeniem 12:7. Sulęcinianie nie złożyli broni. Pieczołowicie zmniejszali stratę i doprowadzili do wyrównania 18:18. Jednak wtedy Mickiewicz znów odskoczył i ostatecznie triumfował 25:21.

Podbudowani zwycięstwem w drugim secie siatkarze z Kluczborka fantastycznie zaczęli trzecią odsłonę meczu. Szybko zdobyli prowadzenie 7:3, które kilka akcji później podwyższyli na 11:4. Od tej pory kontrolowali przebieg gry. Tak duża przewaga spowodowała, że nawet sporadyczne błędy już im nie wydarły zwycięstwa. Natomiast czwarty set to zupełnie inna historia: Olimpia zaczęła koncertowo, wychodząc na prowadzenie 1:5. W końcówce goście prowadzili już 13:20 i wydawało się, że spokojnie doprowadzą do tie-breaka. Okres dobrej gry gospodarzy spowodował jednak, że zbliżyli się na 1 punkt: 22:23. Ostatecznie sulęcinianie zachowali nerwy i wygrali 22:25, co oznaczało więcej emocji w piątym secie.

W tie-breaku gospodarze prowadzili 5:3, by chwilę później przegrywać 5:7. W końcówce Olimpia miała przewagę 11:14, ale ją roztrwoniła i to Mickiewicz świętował zwycięstwo.

Do pełni szczęścia zabrakło siatkarzom Olimpii niewiele. Mimo tego cieszy dobra postawa zawodników i zdobyty 1 punkt. To dopiero początek sezonu, ale rozgrywki już teraz zapowiadają się niezwykle emocjonująco!