Chorzów po raz kolejny może być dumny! Młoda piłkarka z naszego miasta odnosi wielkie sukcesy piłkarskie na różnorodnych zawodach sportowych w Polsce! Poznajcie Maję Gąsior.

Maja Gąsior mistrzynią województwa śląskiego w turnieju 1×1 Pucharu Frugo

Maja Gąsior na co dzień jest uczennicą chorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 17 i jak się okazuje, ma wielkie zacięcie piłkarskie. Dziewczynka wspólnie ze swoimi koleżankami ze szkoły zdobyła wicemistrzostwo Polski w turnieju o puchar Tymbarka. W ostatnim czasie na odbywającym się turnieju 1 × 1 pucharu Frugo w Świętochłowicach Maja została mistrzynią województwa śląskiego.

Piłkarka z Chorzowa zmierza na ogólnopolski turniej już w październiku

Młoda Chorzowianka reprezentuje Śląską Akademię Piłkarską i trenuje pod okiem trenerów w  Akademii Piłkarskiej Bumerang w Rudzie Śląskiej, z którą wygrała aż 8 meczów. To nie koniec zmagań piłkarki, ponieważ już w październiku czeka na nią turniej ogólnopolski, gdzie w ubiegłym roku jak poinformowali jej rodzice, zajęła 4 miejsce pomimo kontuzji kolana.

Przed Mają wielkie wyzwania, trzymajcie za nią kciuki!