A A+ A++

Anja Rubik od lat znajduje się w gronie najsłynniejszych modelek na świecie. Gwiazda współpracowała z najważniejszymi projektantami i domami mody, takimi jak Chanel, Versace, Dolce&Gabbana czy Yves Saint Laurent. Ponad 40 raz gościła na okładkach magazynu “Vogue”.  W latach 2014-2015 Rubik znajdowała się w pierwszej dwudziestce najlepiej zarabiających modelek na świecie. Magazyn “Forbes” oszacował wówczas jej roczne zyski na kwotę 3,5 mln dolarów.

Anja Rubik skupia się nie tylko na modelingu. Jest również znaną aktywistką, która swoją sławę i możliwości wykorzystuje też do tego, by zabierać głos w ważnych sprawach, takich jak np. prawa kobiet czy edukacja seksualna.

Anja Rubik zwróciła na siebie uwagę. Prześwitująca spódnica to nie wszystko

Rubik jest jedną z najważniejszych postaci branży modowej i uchodzi za ikonę stylu. Trudno się dziwić – jej stylizacje zawsze zwracają uwagę. Gwiazda ma doskonałe wyczucie stylu, co udowodniła podczas wydarzenia zorganizowanego w nowojorskim Smithsonian Design Museum. Modelka zaprezentowała się w outficie, który nie dość, że połączył klasykę z nowoczesnością, to jeszcze nieco odświeżył styl “power dressing”, który tak chętnie wybiera Rubik.

Anja Rubik na imprezie Boucheron w nowojorskim Smithsonian Design MuseumGotham/GC ImagesGetty Images

Marynarka i spódnica? Supermodelka udowadnia, że takie zestawienie wcale nie musi być nudne. Zwłaszcza wtedy, gdy sięgniemy po transparentną spódnicę przed kolano. Rubik zestawiła ją z dwurzędową marynarką z mocno zaznaczoną linią ramion w odcieniu szarości. Pod spód założyła prześwitujące body z głębokim dekoltem. Swój look uzupełniła cienkimi czarnymi rajstopami i czółenkami z charakterystycznym, ostrym noskiem w kolorze czerni. Uwagę zwracała również elegancka kopertówka.

Power dressing: zasady stylu

Power dressing to styl będący symbolem siły i emancypacji. Anja Rubik często pojawia się w nawiązujących do niego outfitach – podczas ważnych wydarzeń często zakłada garnitury czy smokingi.

Początki wspomnianego stylu sięgają lat 70. XX wieku. Jego rozkwit nastąpił nieco później, bo w latach 80-tych. Power dressing miał wyrażać bunt przeciwko panującemu wówczas przekonaniu, że biznes to nie jest droga dla kobiet. W odpowiedzi na to panie nosiły dwurzędowe marynarki, koszule czy spodnie z wysokim stanem – w późniejszych latach stały się one bardziej dopasowane do kobiecych sylwetek.

Takie stylizacje miały dodawać kobietom siły. Chociaż czasy się zmieniły, power dressing pozostał z nami do dziś. Eleganckie garnitury, koszule, marynarki, stylowe outfity w kolorach czerni i bieli… Tego typu klasyczne zestawienia nadal goszczą w kobiecej garderobie i sprawdzają się idealnie nie tylko na biznesowe spotkania czy wydarzenia mające bardziej formalny charakter.

Anja Rubik uwielbia styl power dressing

Anja Rubik uwielbia styl power dressingRex Features/EAST NEWSEast News

Obecnie w power dressing chodzi przede wszystkim o to, by kobieta czuła się pewnie i komfortowo. Jak widzimy na przykładzie Anji Rubik, warto żonglować ubraniami, które wpisują się w ten styl. Klasyczna marynarka i prześwitująca spódnica? To z pewnością propozycja dla odważnych.

Zobacz również:

Met Gala 2024: Kwiaty i dekadencjaAFP

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Gniezno przypomina o obowiązku wymiany pieców w ramach uchwały antysmogowej
Następny artykułPrezydent Ostrowca przekazał policji gadżety profilaktyczne dla bezpieczeństwa mieszkańców