A A+ A++

Brazylijski futbol znajduje się w największym kryzysie w XXI wieku. Druzgocące statystyki przytoczone przez profil CBS Sport Golazo mówią wszystko. Brazylia w latach 2003-2022, czyli przez 19 lat gry w eliminacjach do mistrzostw świata w 71 meczach przegrała tylko pięć razy. Tylko w trwającym cyklu eliminacji na osiem meczów poległa już czterokrotnie! 

Zobacz wideo Robert Lewandowski i Sebastian Mila znów razem w akcji! Ależ sceneria

Vinicius przemówił. Takie słowa po klęsce z Paragwajem

Krytykowany jest selekcjoner reprezentacji Dorival Junior, ale odpowiedzialność biorą także zawodnicy. Głos zabierał między innymi Marquinhos, który mówił o utraconej pewności siebie, którą trzeba jak najszybciej przywrócić, aby Brazylia wróciła na szczyt.

Szerokim echem niosą się także słowa Viniciusa Juniora – gwiazdora Realu Madryt. Przeciwko Paragwajowi stworzył atak wraz ze swoimi kolegami z klubu – Endrickiem i Rodrygo. Ale Brazylia wyleciała z Paragwaju bez strzelonego gola.

“O Globo” cytuje słowa skrzydłowego “Canarinhos”, który po porażce rozumie spadającą na zespół krytykę. Krótko podsumował sytuację i bierze na siebie zasłużoną krytykę. – Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji i chcemy z niej wyjść za wszelką cenę. Wszyscy musimy teraz wrócić do domu i zacząć myśleć o tym, co możemy zrobić, abyśmy mogli znów grać dobrze i wygrywać mecze – powiedział Vinicius.

– To trudny czas, w którym musimy przyjąć na siebie całą krytykę i jak najszybciej wrócić, aby Brazylia znów stanęła na szczycie – dodał, cytowany przez portal uol.com.br. 

Vinicius w reprezentacji Brazylii zadebiutował w 2019 roku. Od tego czasu w drużynie narodowej rozegrał 35 meczów i zdobył pięć goli. Uczestniczył w ostatnich mistrzostwach świata w Katarze, gdzie zdobył gola przeciwko Korei Południowej, asystując w tym samym spotkaniu i zaliczając kluczowe podanie przy bramce Richarlisona z Serbią.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprawiedliwość międzynarodowa w kotle Gazy
Następny artykułTargi pracy i ekonomii społecznej