Marzysz o karierze w szkole teatralnej, ale wydaje Ci się to nieosiągalne? A może po prostu kochasz teatr i szukasz miejsca, gdzie mógłbyś twórczo rozwijać swoje umiejętności? Laboratorium Oblubieńczo-Teatralne (LOT) to przestrzeń stworzona właśnie dla Ciebie!
Co to jest LOT?
Laboratorium Oblubieńczo-Teatralne to wyjątkowa szkoła aktorska, którą z miłości do sztuki i człowieka założyli Aleksandra Szablewska i Łukasz Kabus, twórcy Teatru Oblubieńczego. W LOT nie chodzi tylko o naukę aktorstwa – to miejsce, które stawia na wszechstronny rozwój artystyczny i osobisty, przygotowując adeptów do życia w sztuce, ale i codziennych wyzwań.
Chcesz dołączyć? Nabór do LOT-u trwa od 1 lipca do 30 września 2024 r. To okazja, by rozpocząć swoją przygodę w jednej z dwóch ścieżek: LOT KIERUNKOWY dla młodych, myślących o aktorskiej przyszłości, lub LOT WOLNY, skierowany do dorosłych, pragnących twórczo spędzać czas.
LOT Kierunkowy – dla przyszłych aktorów
Zastanawiasz się nad karierą aktorską? LOT Kierunkowy to ścieżka, która intensywnie przygotowuje do egzaminów wstępnych do szkół teatralnych w całej Polsce. Program obejmuje zajęcia z monologów, pracy nad scenami, ruchem scenicznym oraz emisją głosu i dykcją.
Zajęcia odbywają się:
- wtorki: 18:00-20:00
- soboty i niedziele: 10:00-13:00 oraz 14:00-17:00
LOT Wolny – dla tych, którzy kochają teatr
Jeśli pragniesz rozwijać swoje umiejętności artystyczne bez zobowiązań zawodowych, LOT Wolny jest dla Ciebie! To zajęcia, które pomogą wzmocnić pewność siebie, przełamać słabości i twórczo spędzić czas w pozytywnej atmosferze. Czeka na Ciebie ciepłe i bezpieczne środowisko pełne artystycznych inspiracji.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu:
- wtorki: 18:00-20:00
Gdzie odbywają się zajęcia?
Wszystkie zajęcia LOT-u mają miejsce w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.
Nie czekaj!
Rozwiń swoje skrzydła z LOT-em i wejdź na drogę artystycznego rozwoju
TEATR OBLUBIEŃCZY – założony w 2023 r. przez Aleksandrę Szablewską i Łukasza Kabusa jako próba wynagrodzenia światu za Miłość, która ich odnalazła i połączyła. Mając świadomość, że pozostają teraz w kierkegaardowskim wiecznym miłosnym długu – pragną go spłacać na miarę swoich możliwości i talentów poprzez czyny twórcze – teatralne, literackie, poetyckie, fotograficzne, edukacyjne i międzyludzkie. Premiera ich spektaklu Pieśń miała miejsce w lutym 2023 roku w Śląskim Teatrze Impresaryjnym w Rudzie Śląskiej, była także pokazywana w Szkocji w Teatrze Sharmanka jako Crumbs of a Song. Idea Teatru – tak jak jego twórcy – koncentruje się głównie wokół tematu Miłości, która może – i powinna – promieniować dalej, by nie utracić swojej twórczej natury. Ma łączyć, zapraszać, pocieszać, pokrzepiać, zachęcać, budować, umacniać. Twórczość oblubieńcza staje się więc przestrzenią bogatą i jednoczącą – w której każdy może się odnaleźć, nabrać ciepła, nie odejść głodnym i pozwolić się sile tej Miłości – rozświetlać.
Ona – ur. 1990 r., absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i krakowskiego Lart Studio. Stypendystka programu Erasmus na Uniwersytecie w Glasgow. Uczestniczka międzynarodowego projektu teatralnego Workshop Europe (2004). Brała udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in. pod kierunkiem Piotra Filonowicza w Akademii Sztuki i Kultury w Warszawie i Eugenia Barby, założyciela Odin Teatret). Występowała na scenie Teatru Konsekwentnego w Warszawie (“Małpy”, “Prażka”, reż. Adam Sajnuk). W Katowicach w Liceum Sowizdrzała prowadzi zajęcia z ożywiania literatury, a wspólnie z Ukochanym cykl teatralnych warsztatów oblubieńczych.
On – ur. 1986 r., absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego). Współpracował m.in. z Iwanem Wyrypajewem (“UFO.Kontakt” z premierą w Moskwie), Pawłem Miśkiewiczem (“Jak wam się podoba”). Założyciel Teatru Ciekłego Powietrza w Kompleksie Sztygarka w Chorzowie, gdzie zrealizował spektakle “Spadając” oraz “Pył”. Występował na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach (“Romeo i Julia”, reż. Krzysztof Rekowski, “Psie serce”, reż. Krzysztof Rekowski, “Ach, jak cudowna jest Panama”, reż. Laura Słabińska). Odtwórca głównej roli w krótkometrażowym filmie “W oparach Nikisza”, zdobywcy Grand Prix katowickiej edycji 48 Hour Film Project, pokazywanym na Festiwalu w Cannes. Prowadził warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS