Znakomicie spisuje się w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 debiutująca w nich drużyna MKS DAP Dębica.

Po trzech kolejkach spotkań podopieczni trenera Grzegorza Cyboronia zajmują w tabeli grupy D drugie miejsce. Podobnie jak Cracovia mają komplet punktów i ustępują jej tylko gorszą różnicą bramek.

Dębiczanie przywitali się z nowym rozgrywkami pewnie pokonując na własnym boisku ekipę z Łęcznej, później okazali się lepsi w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Kielce, a w ostatni weekend zaserwowali swoim kibicom thriller przy Rzeszowskiej 78.

To goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Dawid Świątek. Tuż po przerwie znów musieli gonić wynik, a tym razem wyrównująca bramka w wykonaniu Radosława Nowaka padła jeszcze szybciej, bo zaledwie po trzech minutach od trafienia Garbarni.

Po chwili to gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, a stało się to dzięki pewnemu trafieniu z rzutu karnego Filipa Cyboronia. Kiedy wynik na 4:2 podwyższył Adrian Madej wydawało się, że MKS DAP ma trzy punkty w kieszenie. Ale nieco nerwowo zrobiło się w ostatniej minucie gry, kiedy goście zdobyli bramkę kontaktową. Na szczęście na kolejne zabrakło im czasu.

MKS DAP Dębica – Górnik Łęczna 3:0 (1:0)
Bramki: Szymon Wal (25), Filip Cyboroń (56-k.), Radosław Nowak (71).
DAP: Kurowski – Wal (57 Wolak), Świątek, Nowak (77 Nykiel), Strózik (62 Galas), Cyboroń, Obara (55 Madej), Panek, Myszkowski (74 Gąsiorek), Barnaś, Zięba (72 Laskosz).

Korona Kielce – MKS DAP Dębica 0:1 (0:0)
Bramka: Radosław Nowak (78).
DAP: Kurowski – Wal, Świątek, Nowak, Strózik (60 Galas), Cyboroń, Obara (51 Madej), Panek, Myszkowski, Barnaś, Zięba (75 Wolak).

MKS DAP Dębica – Garbarnia Kraków 4:3 (1:1)
Bramki dla DAP: Dawid Świątek (39), Radosław Nowak (51), Filip Cyboroń (55-k.), Adrian Madej (72).
DAP: Kurowski (67 Dziedzic) – Wal, Świątek, Nowak (68 Nykiel), Strózik (52 Galas), Cyboroń, Obara, Panek (58 Madej), Myszkowski (72 Gąsiorek), Barnaś, Zięba (52 Wolak).