A A+ A++

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Krajowej Rady do spraw Kardiologii. Czego dotyczą zmiany?

Do składu Krajowej Rady ds. Kardiologii dołączyli:

prof. dr hab. n. med. Marcin Kurzyna, Kierownik Katedry i Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii, Zastępca Dyrektora ds. Medycznych w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku, u)

prof. dr hab. n. med. Waldemar Banasiak, Kierownik Ośrodka Chorób Serca w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu, Krajowy konsultant w dziedzinie kardiologii.”.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 10 września br. 

W marcu br. zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia Krajowa Rada ds. Kardiologii zyskała nową przewodniczącą – prof. Janinę Stępińską, dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytutu Badawczego, więcej o tym pisaliśmy w poniższym artykule:

Jest nowa przewodnicząca Krajowej Rady ds. Kardiologii

Jakie są zadania Krajowej Rada do spraw Kardiologii?

  1. Udział w opracowaniu aktualizacji Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032.
  2. Opiniowanie sprawozdań z realizacji Programu oraz propozycji zmian harmonogramu, budżetu lub działań i poddziałań Programu, w tym zmian ich realizatorów, opracowanych przez Pełnomocnika Ministra Zdrowia do spraw Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032 oraz Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy.
  3. Ocena prowadzonych działań w ramach Programu oraz działań z zakresu chorób układu krążenia wraz z występowaniem do ministra właściwego do spraw zdrowia z wnioskiem w sprawach wprowadzenia zmian w tych działaniach.
  4. Przedstawianie propozycji zmian w zakresie świadczeń objętych programem pilotażowym opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej.
  5. Występowanie do ministra właściwego do spraw zdrowia z wnioskiem w sprawach dotyczących tworzenia, zmian i uzupełniania świadczeń opieki zdrowotnej, związanych z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia.
  6. Przedstawianie ministrowi właściwemu do spraw zdrowia propozycji wraz z rekomendacjami działań w zakresie:
  • podniesienia skuteczności i upowszechnienia profilaktycznych badań przesiewowych w obszarze zwalczania chorób układu krążenia,
  • poprawy koordynacji i efektywności opieki kardiologicznej,
  • monitorowania funkcjonowania opieki kardiologicznej oraz jej skuteczności.
  1. Opiniowanie opracowanych przez Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy standardów postępowania medycznego w zakresie chorób układu krążenia wraz z wydawaniem rekomendacji w tym zakresie.
  2. Wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw zdrowia.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCiężarówka potrąciła dziecko na pasach
Następny artykułNowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Rzekuń dzięki wsparciu powiatu ostrołęckiego