Ministerstwo spraw wewnętrznych Chorwacji poinformowało, że kilkudziesięciu polskich kibiców zaatakowało po meczu Ligi Narodów w Osijeku kibiców chorwackich oraz policję. W wyniku zdarzenia zatrzymano kilkadziesiąt osób – podał portal Dnevnik, przywołując komunikat resortu. Wczoraj chorwackie ministerstwo podawło, że to Chorwaci zaatakowali polskich fanów. Portal gol24.pl powołując się na informacje od Polskich kibiców podał, że około 80 z nich zostało zatrzymanych bez żadnego związki z zamieszkami.

Do starć po przegranym przez Polskę meczu doszło w dwóch miejscach w Osijeku. Podczas opuszczania stadionu kilkudziesięciu zagranicznych kibiców zaatakowało miejscowych, a następnie starło się z policją – poinformował resort spraw wewnętrznych Chorwacji.

Niedługo potem w innym punkcie miasta doszło do bójki kilku polskich i chorwackich kibiców – dodano.

Zatrzymaliśmy kilkadziesiąt osób; trwa postępowanie karne

— napisało ministerstwo na platformie X.

Relacja Polskich kibiców

Portal redakcji portalu gol24.pl napisał czytelnik, według którego chorwacka policja bezprawnie przetrzymują około 80 Polaków aresztowanych po meczu.

Zatrzymanych około 80 Polaków. Od 5 godzin jesteśmy w sali gimnastycznej w komisariacie w Osijeku. Zabrali nam dowody. Nie braliśmy udziału w zamieszkach. Zostaliśmy chwyceni z łapanki

— napisał pan Jan.

Atak Chorwatów

Chorwacka policja informowała wcześniej, że w pierwszej połowie niedzielnego meczu zatrzymano dwie osoby za używanie materiałów pirotechnicznych. Przed samym spotkaniem grupa ok. 50 kibiców Chorwacji zaatakowała w centrum miasta mniejszą grupę Polaków. Bójka została szybko przerwana przez policję, która zatrzymała w związku z wydarzeniem pięć osób. Jedna z napadniętych osób odniosła mniejsze obrażenia.Polska przegrała w Osijeku z Chorwacją 0:1 (0:0) w meczu 2. kolejki grupy 1, najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów. Bramkę zdobył z rzutu wolnego w 52. minucie Luka Modric.