Piłkarze WKS-u 1957 lepsi od Warty Działoszyn w 7. kolejce łódzkiej IV ligi. Wielunianie wygrali u siebie 3:0, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Wprawdzie pojedynek lepiej zaczęli goście z Działoszyna, jednak potem do głosu doszli wukaesiacy. Najpierw pomógł im jeden z rywali, który zanotował trafienie samobójcze w 24. minucie. Chwilę później na 2:0 podwyższył Mikołaj Cyrus, a w samej końcówce pierwszej połowy rzut karny na bramkę zamienił Kamil Wira, czyli grający asystent trenera wieluńskiej drużyny.

Zagraliśmy na zero z tyłu, to zawsze cieszy. Ja zawsze powtarzam chłopakom, że jak jest na zero z tyłu, to mamy jeden punkt, a jak się coś jeszcze uda strzelić, to mamy trzy punkty. Moim zdaniem nie był to łatwy przeciwnik, solidna drużyna. W pierwszych 15 minutach mieli swoje sytuacje i mogło się to potoczyć różnie, ale mecz trwa 90 minut i myślę, że przez te pozostałe 75 minut byliśmy zespołem lepszym. Mieliśmy swoje sytuacje w drugiej połowie. Ja powiedziałem chłopakom, że na pewno będzie się robiło miejsce, bo Warta będzie chciała zaatakować i odrabiać straty. I to miejsce się rzeczywiście zrobiło. Mieliśmy sytuacje, strzały w poprzeczkę, w słupki, szkoda że nie wpadło. Ja się cieszę, że są trzy punkty, że wygraliśmy 3:0. Nawet gdyby było 1:0, to też bym się cieszył. Co do sytuacji, to w tygodniu będziemy się starać poprawiać skuteczność – mówił Marcel Surowiak, szkoleniowiec WKS-u 1957.

Po 7. kolejce wieluński zespół awansował na 12. miejsce w tabeli. Warta jest 16. W następnej serii spotkań WKS 1957 podejmie u siebie Omegę Kleszczów, a Warta (także na swoim stadionie) powalczy ze Skalnikiem Sulejów.