A A+ A++

Inwestowanie pieniędzy może przybierać różne formy i niekiedy nie oznacza szybkiego zwrotu. Tak jest w przypadku zakupu wierzytelności, który wiąże się z koniecznością czekania na zysk, ma jednak kilka kluczowych zalet. Czytaj dalej, aby je poznać i dowiedzieć się, czy warto inwestować w wierzytelności!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na czym polega zakup wierzytelności,

  • jak kupować bezpiecznie,

  • dla kogo jest to trafne rozwiązanie.

Jak kupić wierzytelność?

Jeśli interesuje Cię tego typu inwestycja, sprawdź najnowsze oferty i przekonaj się, jakie możliwości otwiera przed Tobą sprzedaż wierzytelności. Polega ona na tym, że w miejsce dotychczasowego wierzyciela pojawia się nowy – odkupuje on od poprzedniego prawa do długu i może ubiegać się o jego spłatę. Ta oczywiście może potrwać i wiązać się z koniecznością postępowania sądowego czy skorzystania ze wsparcia komornika.

Kupuj bezpiecznie!

Aby mieć pewność, że zakup wierzytelności stanowi bezpieczne rozwiązanie, zwracaj uwagę, aby były one:

  • zabezpieczone nieruchomością – dzięki temu w przypadku nieotrzymania zapłaty od osoby zadłużonej staniesz się właścicielem nieruchomości, którą będziesz mógł spieniężyć,

  • wymagalne – oznacza to, że termin ich spłaty jeszcze nie minął,

  • bezsporne – czyli takie, wobec których nie ma żadnych wątpliwości prawnych,

  • nieprzedawnione – jeśli poprzedni wierzyciel aktywnie dążył do odzyskania pieniędzy i podejmował czynności ponaglające osobę zadłużoną, nie musisz obawiać się przedawnienia.

Kto może kupić wierzytelność?

Choć przeważnie tego typu transakcjami interesują się wyspecjalizowane firmy, każdy – również osoba prywatna – może kupić wierzytelność.

⚠️ Pamiętaj!

Chcąc kupić wierzytelność, powinieneś dysponować wystarczającą ilością gotówki i być gotowy poczekać na zwrot z inwestycji, a także zaangażować się w proces odzyskiwania należności.

Gdy kupisz wierzytelność zabezpieczoną nieruchomością, możesz zgłosić się po pomoc do komornika, który wesprze Twoje działania w dążeniu do uregulowania roszczeń i zorganizuje postępowanie egzekucyjne.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWraca temat oświetlenia ścieżki rowerowej wzdłuż Wisłostrady
Następny artykułCzęstochowskie Informacje.: [KULINARIA] Przepis kulinarny: Jajeczne burrito – polska wersja słynnego dania z Meksyku.