A A+ A++

W ramach rewitalizacji obiektów i fabryki, którą Aston Martin przeprowadził w ostatnich latach, jego nowy tunel aerodynamiczny jest stopniowo przygotowywany przed ostatecznym uruchomieniem go zimą.

W zeszłym roku McLaren uruchomił nowy tunel aerodynamiczny w fabryce w Woking. Był to pierwszy obiekt tego typu w F1 od czasu budowy pierwszego tunelu w 2004 roku.

Ten ruch opłacił się McLarenowi, ponieważ jego ulepszenia MCL38 zadziałały w pełni oczekiwany sposób, uwalniając potencjał bolidu, który stał się prawdopodobnie najszybszym i najbardziej wszechstronnym w stawce sezonu F1 2024.

Nowy tunel aerodynamiczny Aston Martina ma zostać wkrótce oddany do użytku. Wybudowany obiekt zostanie w pełni uruchomiony w ciągu najbliższych miesięcy, jeszcze przed sezonem 2025.

Czytaj również:

Luca Furbatto, dyrektor ds. inżynierii zespołu Aston Martin Racing, mówiąc o korzyściach płynących z posiadania najnowocześniejszego tunelu aerodynamicznego, stwierdził, że technologia znacznie się rozwinęła w ciągu ostatnich dwóch dekad.

– Jeśli się nie mylę, ostatni tunel aerodynamiczny został zbudowany 20 lat temu, więc od tego czasu wiele się zmieniło w technologii  – powiedział Furbatto podczas GP Włoch.

– Pod względem wizualizacji przepływu powietrza istnieją obecnie narzędzia, których wcześniej nie było. Teoretycznie można tunel aerodynamiczny sprzed 20 lat ulepszyć korzystając z nowej technologii, ale to nigdy nie będzie to samo, co rozpoczęcie budowy zupełnie nowego obiektu.

Zapytany, czy ogromny krok naprzód McLarena w tym roku jest zasługą nowego tunelu aerodynamicznego w Woking, Furbatto odpowiedział, że prawdopodobnie przyniósł on korzyści zespołowi.

– Byłem tam w tym czasie, kiedy zaczęli go budować w 1997 lub 1998 roku. W pewnym momencie przestali go używać, po czym pojechali do Kolonii, gdzie skorzystali z okazji, aby go przebudować i prawdopodobnie teraz widzą tego korzyści – powiedział.

Podczas, gdy McLaren ma już za sobą fazę ulepszania obiektów i infrastruktury, inwestycje Astona Martina we własne obiekty wciąż trwają, ponieważ w ostatnich dniach oczy całego świata F1 skupiają się wyłącznie na ekipie z Silverstone.

Uruchomienie tunelu aerodynamicznego ściśle wiąże się z tym, że były dyrektor techniczny Red Bull i najbardziej zasłużony projektant samochodów F1 Adrian Newey podpisze wkrótce nową, długoterminową umowę z zespołem Lawrence’a Strolla.

Jeśli Newey rozpocznie pracę z zespołem, który może pochwalić się najnowszym i najlepszym tunelem aerodynamicznym w F1, to jego uruchomienie będzie miało zasadnicze znaczenie dla prac przed sezonem 2026, w którym w życie wejdą całkiem nowe przepisy.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEksplozja domowego biokominka. Trzy kobiety w szpitalu
Następny artykułSzokujące odkrycie! Wszechświat mógł istnieć przed Wielkim Wybuchem!