A A+ A++

Kodowa nazwa testowanego dziś zestawu pamięci HyperX Fury RGB to HX432C16fb3K2/16. Mało kto to zapamięta, ale w praktyce oznacza to komplet dwóch modułów typu DDR4 o taktowaniu 3200 MHz przy CL16. Nie brzmi porywająco? A jeśli dodamy do tego efektowne podświetlenie oraz zgodność tegoż z systemami zarządzania kolorami wszystkich znaczących producentów? Poza tym mamy tu dodatkowo wsparcie dla interesującej technologii HyperX Infrared Sync.

W skrócie

  • efektowny wygląd
  • synchronizacja podświetlenia
  • przyzwoita wydajność
  • rozsądna cena
  • istnieją moduły wyraźnie szybsze

Rozsądnie wyceniony zestaw pamięci o efektownym podświetleniu i niezłej wydajności. HyperX Fury RGB to dobry wybór dla komputerów klasy średniej i nieco wyższej – tam gdzie znaczenie ma kompromis pomiędzy ceną i wydajnością.

Testujemy moduły RAM HyperX Fury RGB, a więc pamięci z podświetleniem. Pamięć RAM w desktopach występuje obecnie głównie w formie kości typu DDR4 (przynajmniej do czasu premiery kolejnej generacji pamięci, zapewne w 2021 roku). Te różnią się jednak między sobą dość drastycznie, a to z kolei sprawia, że możliwości konkretnych modułów bywają bardzo różne. Jestem zdania, że lepiej jest mieć więcej nieco wolniejszego RAM-u, niż niewiele szybkiego. Przy składaniu nowego komputera, ale też modernizacji nieco starszego, biorąc pod uwagę aktualne ceny, nie byłbym w stanie z ręką na sercu polecić zakupu modułów wolniejszych niż 3000 MHz. Oczywiście, oficjalne wsparcie przez większość procesorów kończy się dużo niżej, ale jak wszyscy doskonale wiemy, to tylko teoretyczne ograniczenie. Na dobrej płycie głównej właściwie zawsze możemy ów limit wyraźnie przekroczyć. Testowane dziś pamięci to dobry przykład kompletu modułów, który łączy rozsądną cenę z niezłą wydajnością, uzyskaną m.in. po … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmiany w branży – ekologia w motoryzacji zaczyna się na etapie produkcji
Następny artykułStanisław Tyszka: To Sejm czy dom wariatów?