Na co zwracasz uwagę przy wyborze wózka dla swojego dziecka? Niezależnie od tego, czy decydujesz się na gondolę, spacerówkę czy może model 2w1, najbardziej istotnym elementem jest bezpieczeństwo i wygoda – zarówno Twoja, jak i pociechy. Producenci pojazdów dla dzieci usłyszeli tę potrzebę i wykorzystali ją do stworzenia mniej lub bardziej udanych funkcji wózków. W tym artykule przyjrzymy się tym najlepszym i najbardziej pomysłowym. Sprawdź, co powinien posiadać wózek, by mógł ułatwiać Ci życie na co dzień.
Wentylacja z tyłu budki
Wiele modeli wózków dziecięcych ma wentylację, lecz najczęściej jest to wąski, odpinany panel materiału na górze budki, pod którym znajduje się siatka. O ile w spacerówce jego umiejscowienie nie ma najmniejszego znaczenia, o tyle w gondoli jest dużo bardziej istotne. Wyobraź sobie, że Twoja pociecha znajduje się na etapie fascynacji leżeniem na brzuchu, a każdą próbę położenia na plecach kwituje głośnymi protestami. Spacer urasta do rangi „misji niemożliwej”, a na myśl o spokojnych zakupach pogrążasz się w marzeniach o dawnych czasach. Na ratunek spieszy otwierany panel umieszczony z tyłu budki. Znajdziesz taki w modelach wózków ze sklepu 3 Kiwi. Dziecko leżące na brzuchu może przez niego obserwować świat, a Ty – cieszyć się cichym spacerem.
Skrętne przednie koła
Rodzice mieszkający w mieście z pewnością docenią możliwości, jakie dają obrotowe i skrętne przednie koła. Ułatwiają one manewrowanie na wąskich chodnikach i minimalizują ryzyko przechylania wózka na ostrych zakrętach. Nawet, jeżeli nie przepadasz za Formułą 1, to w Twoim życiu na pewno zdarzają się epizody wyścigowe. A to trzeba podbiec na tramwaj czy autobus, a to przedrzeć się przez tłum ludzi, żeby zdążyć na zielone światło, czy nawet zająć kolejkę przy kasie w markecie. Takie zadania są o wiele trudniejsze, gdy przed sobą masz wózek z dzieckiem i wszelkimi wiktuałami. Nieocenione okazują się tutaj skrętne koła, które posiada na przykład Cybex Balios. W razie potrzeby – na przykład wyjazdu w góry czy śnieżnej zimy – można je zablokować do jazdy na wprost, dzięki czemu bez problemu pokonają nawet trudny teren.
Podnoszone oparcie w gondoli
Następna funkcja, która zasługuje na medal od wdzięcznych rodziców, jest możliwość podniesienia oparcia gondoli. W życiu każdego kilkumiesięcznego dziecka nadchodzi moment, kiedy liczenie elementów rozłożonej budki przestaje być interesujące. Chce ono widzieć rodziców i otaczający je świat, dlatego próby wyjścia na spacer w płasko położonej gondoli kończą się przedwcześnie, i to w akompaniamencie płaczu pociechy. Rodzice jednak mają na to sposób: magiczne pokrętło lub dźwignia unosząca oparcie do pozycji półleżącej. Dzięki temu maluch zyskuje szersze horyzonty do obserwacji, a rodzic bezproblemowe wyjście z domu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS