O kolejnych działaniach prokratury w śledztwie dotyczącym Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych informuje w czwartek RMF FM.
Paweł Szopa będzie ścigany czerwoną notą Interpolu?
Jak wynika z ustaleń rozgłośni, śledczy skierowali wniosek dotyczący Pawła Szopy wraz z pełną dokumentacją do Komendy Głównej Policji.
“Tamtejsze biuro zajmujące się współpracą międzynarodową ten wniosek wraz z aktami prześle do odpowiedniej komórki Interpolu. Tam zapadnie decyzja o wpisaniu biznesmena na listę priorytetowych poszukiwań” – czytamy. Cała procedura, jak podkreślono, może zająć nawet kilka tygodni.
“Czerwona nota” oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.
Co śledczy zarzucają twórcy Red is Bad?
Przypomnijmy, że obecnie twórca Red is Bad jest poszukiwany na podstawie listu gończego. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Katowicach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 90 dni, co dało podstawę do poszukiwania go listem gończym.
Sformułowane wcześniej zarzuty wobec Szopy, a także Michała Kuczmierowskiego, byłego szefa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 § 1 K.k.) oraz przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (art. 231 § 1 i 2 K.k.).
Wniosek o list żelazny
We wtorek mec. Bartosz Lewandowski opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie swojego klienta Pawła Szopy. Twórca Red is Bad poinformował w nim, że nie chcąc uczestniczyć w medialnym przedstawieniu, za pośrednictwem swoich obrońców złożyłem wniosek o wydanie listy żelaznego.
“Umożliwi mi on stawienie się przed sądem i złożenie szczegółowych zeznań. Mam nadzieję, że wniosek zostanie uwzględniony” – podkreślił Szopa.
Czytaj też:
Twórca “Red is Bad” trafi do aresztu. Sąd zdecydował ws. Pawła SzopyCzytaj też:
Szpieg GRU wywiózł z Polski tajne informacje. Prokurator pozwolił na dostęp do aktCzytaj też:
Służby w siedzibie Marszu Niepodległości. “Skandal? To mało powiedziane!”
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS